הסוחרים בבורסה החליטו מי ינצח בבחירות הקרובות!

סמארט טרייד - פוסט בחירות - שוק ההון בארהב - תום רוכמן

הבחירות לנשיאות במרחק של יום אחד בלבד ונראה כי הסוחרים החליטו מי ינצח בבחירות.

מדד ה (S&P 500 (SPX, נפל ב0.04% בין ה31 ליולי וה 31 לאוקטובר. זה אומר שהשוק חוזה ניצחון על קצה השערה לכך שג’ו ביידן ינצח בבחירות – זאת ע”פ האינדיקטור הנשיאותי של חברת המחקר הגדולה בעולם להשקעות CFRA.

בעבר, הסוחרים בבורסות חזו באופן די אמין.
מאז מלחמת העולם השנייה, כאשר מדד ה S&P 500 ירד בשלושה חודשים המקדימים לבחירות, ב88% אחוז מהמקרים הנשיא המכהן הפסיד בבחירות. באותו אופן, כאשר המדד עלה באותה התקופה, הנשיא המכהן ניצח ב82% מהמקרים. 

ע”פ האינדיקטור, הסוחרים חזו ניצחון של טראמפ עד יום שישי האחרון, כאשר המדד ירד בעוד 1.2%, מה שגרם למניות לעבור לטריטוריה שלילית לשלושה חודשים האחרונים, מה שנותן יתרון קטן מאוד לביידן.
סאם סטובל, האסטרטג הראשי של החברה אמר: “השנה המתנד החוזה סגר באזור האדום בתקופה הרלוונטית, מה שמרמז, אבל לא מבטיח ניצחון לביידן”.

האינדיקטור החוזה את המנצח תואם לציפיות של וול סטריט ככלל. האנליסטים ב (Goldman Sacks (GS חוזים “גל כחול”, שבו הדמוקרטים יחזירו את השליטה בבית הלבן והסנאט וישמרו על מקומם בבית הנבחרים, בבנק משערים כי זוהי תוצאה שיכולה להיות עדיפה וחיובית לשווקים. בחודש שעבר הכלכלן הראשי של הבנק אמר כי: “גל כחול שכזה כנראה יגרום לנו לבצע שדרוגים בדירוגי החברות.” בנוסף, הדבר מעלה בצורה חדה את ההסתברות לתמריצים בגובה 2 טריליון דולר זמן קצר לאחר הכניסה הרשמית לתפקיד ב20 לינואר.
באותו אופן, האסטרטגים בבנק ההשקעות (JPMorgan (JPM אמרו פרסמו ביולי כי “ההסכמה הכוללת הי כי ניצחון דמוקרטי יהיה רע לשוק המניות, אך אנו רואים את ההשפעה כניטרלית עד חיובית במעט.”

טראמפ כל הזמן הצהיר כי אם הדמוקרטים ייבחרו, זה יהיה גזר דין נורא לשוק המניות, אך אנליסטים בחברת הדירוג והמחקר Moody’s מצאו כי ההצעות הכלכליות של ביידן ייצרו 7.4 יותר משרות במשק מאשר ההצעות של טראמפ, הכלכלה תחזור לתעסוקה מלאה עד החציון השני של 2022, כמעט שנתיים לפני מה שטראמפ הבטיח.

 

סמארט טרייד - פוסט בחירות - תום רוכמן

סקר מנכ”לים שנערך ע”י אוניברסיטת יל בחודש ספטמבר הראה כי 77% מהמשתתפים יצביעו בעד ביידן. יותר מ60% חזו שהוא זה שינצח. למרות זאת, סקר של בנק ההשקעות UBS בקרב שבוצע בקרב 500 עסקים ו1000 משקיעים הראה כי 55% מבעלי העסקים רצו שטראמפ ינצי בעוד ש 51% מהמשקיעים רצו שביידן ינצח

סיכום וסיימנו!
הפעם היחידה שאינדיקטור הנשיאותי של ה CFRA טעה היה ב1956 כאשר היה את משבר תעלת סואץ. 
אז האמת, שאנחנו בתקופה קצת בעייתית לחיזוי, השוק ירד משמעותית בשל משבר הקורונה (אמנם חזר לעצמו אך הירידה ההתחלתית הייתה משמעותית), הטיפול של טראמפ במשבר היה לא אהוד על רוב האוכלוסייה, למרות שחלק אומרים שזה היה מחוץ לשליטתו. יש לזכור שטראמפ עדיין אהוד על חלק ניכר במדינה בשל ההישגים הכלכליים שלו (טוב.. חלקם) ולכן, יש לקחת את כל מה שכתבתי פה בערבון מוגבל. האמת, שחוץ מזה שביידן אדם די “כבוי”, התכניות הכלכליות שלו נראות בסדר גמור ולכן לא הייתי אומר ששוק ההון הולך להתרסק בטווח הקצר-בינוני כמו שכולם חשבו לפני.

הערה למשקיעים: 
משקיעים לטווח ארוך – איך מה להתייחס לבחירות עצמן. תיקי ההשקעות שלכם אמורים להיות בנויים על פי אסטרטגיה ארוכת טווח ואירועים נקודתיים לא צריכים להשפיע עליה יותר מידי אם בכלל.

לסוחרים אקטיביים – אין מה לנסות להמר לגבי התוצאות. בבחירות שעברו אני עשיתי את הטעות והימרתי נגד טראמפ, אמנם יצא בסוף לטובה כי ידעתי מה לעשות, אך למדתי את הלקח ובבחירות הללו אני עם תיק מנוטרל לשוק לגמרי. לאחר הבחירות נעשה חושבים ונבנה תכנית חדשה.

לפרטים נוספים לחצו על התמונה

לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים ותעשו שיתוף!

סמארט טרייד - טריידינג וויו - Tradingview
לכניסה למערכת הגרפים המתקדמת
סמארט טרייד - תום רוכמן - אינראקטיב ברוקרס ישראל פתיחת חשבון ברוקר
לפתיחת חשבון וקבלת הטבות עם הברוקר לחצו כאן
טרייד סטיישן - trade station - סמארט טרייד - תום רוכמן לוגו
לפתיחת חשבון וקבלת הטבות עם הברוקר לחצו כאן
שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!