I_AM_A_SMARTRADER

עכשיו זה פשוט להבין בשוק ההון

,p>בסדרת הכתבות שלנו, "הסיבות הנפוצות להפסדים במסחר בשוק ההון", נפרסם מספר פרקים שיוכלו לסייע לכם להבין מה מכשיל סוחרים להצליח במסחר בשוק ההון. כאשר אנחנו מזהים את הסיבות לכישלון, אפשר תמיד לשנות את הדרך ולהצליח. סוחרים שלא יעשו זאת בזמן, לא יהפכו לסוחרים רווחיים לאורך זמן. סדרת הכתבות מיועדת בעיקר לסוחרים מתחילים בשוק ההון, אבל יכולה לתרום גם לסוחרים מנוסים יותר.

 

יוצאים לדרך עם הכתבה השניה בסדרה: "הנבואה – לשוטים".

 

מתחילים.

בסדרת הכתבות שלנו, "הסיבות הנפוצות להפסדים במסחר בשוק ההון", נפרסם מספר פרקים שיוכלו לסייע לכם להבין מה מכשיל סוחרים להצליח במסחר בשוק ההון. כאשר אנחנו מזהים את הסיבות לכישלון, אפשר תמיד לשנות את הדרך ולהצליח. סוחרים שלא יעשו זאת בזמן, לא יהפכו לסוחרים רווחיים לאורך זמן. סדרת הכתבות מיועדת בעיקר לסוחרים מתחילים בשוק ההון, אבל יכולה לתרום גם לסוחרים מנוסים יותר.

 

יוצאים לדרך עם הכתבה הראשונה בסדרה: "למה זה לא עובד לי?".

אין נביא בעירו

משקיעים רבים פונים אלינו באותה שאלה: "גם אתם עושים מסחר אקטיבי ומנסה לנבא מה יקרה, לא? אז מה ההבדל בנינו בעצם?". השאלה הזאת איננה חריגה ואפשר להבין מהיכן היא מגיעה.

 

מי שלא בקיא ברזי שוק ההון, לא באמת יודע מה ההבדל בין סוחר מקצועי, לאחד שמנבא מניות. גמבלרים, קוראים להם – לאלה שפשוט מהמרים על מניה בלי ידע וניסיון מקדים.

 

בהקשר של שוק ההון, המונח נבואה יכול להתפרש בכמה אופנים. כדי לענות על זה, ננסה לתת דגש על מספר שאלות שקיבלנו בשבועות האחרונים. בעזרת התשובות שלנו, תוכלו להבין בדיוק מה אסור לעשות במסחר וממה צריך להימנע לחלוטין.

 

אז במסחר לטווח הקצר, לרוב אנו עושים שימוש בשיטה הנקראת "ניתוח טכני". בטח שמעתם על השיטה הזאת. הניתוח הזה מתבסס על נקודות מחירים משמעותיות בעבר, היסטוריות, שנבעו מביקוש והיצע ספציפי באותן רמות מחירים.

 

בשיטת הניתוח הזו, משתמשים גם בנתונים סטטיסטיים אחרים. חלק מהם: רמות מחירים, תנודתיות, סטיות תקן, כמות עסקאות שהתבצעה, מרחק מהממוצע ועוד.

 

כפי שאתם מבינים, אלו נתונים מהעבר. בשילוב עם שיטת ניתוח טכני, מוסיפים פרמטרים נוספים כמו ניתוח פונדמנטלי בסיסי על החברה, קריאת חדשות והבנת המצב והסביבה העסקית של החברה ביחס לשוק עצמו ועוד.

 

סוחרים רבים תומכים בשילוב בין השניים. אבל על זה נדבר בפעם אחרת.

מה באמת אסור לעשות?

חשוב להדגיש: כל השאלות הללו, שהופנו אלינו על ידי סטודנטים לשוק ההון או סתם מתעניינים, הן בהחלט לגיטימיות. כמו כשהדגשנו בעבר, למידה מטעויות תהפוך אתכם לסוחרים טובים יותר. וזאת המטרה שלנו, ללמד אתכם. אז הנה השאלות שהופנו אלינו. מוכנים?

 

"אז מה אתם אומרים, איך הבורסה הולכת להיפתח מחר?".

 

"תגידו, הבורסה תיפול היום?".

 

"מתי כדאי להיכנס לשורטים? שמעתי שנשיא ארצות הברית הולך להתחלף והבורסה תתרסק".

 

"אתם חושבים שהבורסה תעלה ביומיים הקרובים? אני רוצה להיכנס ללונגים".

 

"האם מניית XYZ תעלה מחר?”.

 

מיד אחרי שזה קרה, כינסנו חלק מהשואלים למפגש קצר. "הבורסה תבצע שלושה פליקפלאקים לאחר, תנחת בזווית של 45 מעלות עם גב שפוף, תבצע קפיצת בורג מבעד לחישוק אש ותנחת בעליה של 0.47 אחוז ליום המסחר הבא. שימו לב, הזנב שלה עלה באש. בגלל החישוק". השואלים הסתכלו כלא מאמינים: "מה אתם רוצים מאיתנו?", הם תהו. "זה אומר שהבורסה תעלה?".

 

צחקנו בקול והסברנו: תלמידים יקרים, שימוש בניתוח הטכני יכול (וצריך) להעלות את סיכויי ההצלחה שלכם במסחר לטווח הקצר.

 

שיטת הניתוח הזו מתבססת על נתונים סטטיסטיים, על מנת לחזות את ביצועי המניה בעתיד הקרוב. אם תלמדו אותה, יהיה לכם קל יותר.

 

"אבל רגע, זאת נבואה! שיקרתם לנו?". יש נבואות ויש נבואות, הסברנו. "אי אפשר לחזות מה הבורסה או המניה תעשה עד בתאריך ספציפי, במיוחד בטווח קצר של יום או יומיים".

"אז מה נכון לעשות בטווח קצר?", הם שאלו. ואז הסברנו: מה שנכון לעשות בעזרת ניתוח לטווח קצר, הוא לנסות ולחזות את מצב הביקוש וההיצע, את מצב המחירים ביחס אליו, את הכיוון, את המומנטום ורמות מחירים עתידיות.

 

לא, לא נוכל לומר לכם תוך כמה זמן מניה תעלה. אבל סטטיסטית, נוכל לומר אם יש למניה מומנטום חיובי ונטייה לעלות, או שהיא נמצאת ברמות תמחור גבוהות (או נמוכות) ביחס לתקופה האחרונה.

 

כמה זמן זה ייקח? אין תשובה לשאלה הזו. אפשר לבחון את העבר ולנסות לשער, על פי ממוצע וסטיות, אבל אף אחד לא מבטיח שזה יקרה בתוך תקופת הזמן הזו, אם בכלל.

מה כן אפשר לעשות?

אחד הדברים שאתם חייבים כדי להיות סוחרים טובים ויעילים, הוא לחשוב כל העת איך אתם בונים את התיק בהתאם לתקופה.

 

כלומר, בהתאם לעסקאות הפעילות והעתידיות שלכם. אתם לא צריכים לחשוב מה יקרה מחר או בשלושת הימים הבאים. אתם כן צריכים לדעת שרוב העסקאות שלכם יהיו מתואמות עם השוק.

 

מה חשוב? שבחרתם את העסקאות הטובות ושבניתם את התיק עם האיזון שמתאים לכם, למצב הנוכחי. כל השאר זה ניהול עסקאות נכון ותקווה קטנה בלב, שזה יצליח.

ביקוש והיצע, לא נבואות

לסיכום, נאמר, שצריך להתחשב באלה: ביקוש והיצע, מומנטום, רמות מחירים משמעותיות, סטיות וסטטיסטיקה. נבואות, הרי, ניתנו לשוטים.

 

הערה: קיימות שיטות מסחר המנסות לחזות מהלכים בטווח קצר מאוד (אפילו שניות). יחד עם זאת, בשיטות אלו משתמשים בטווחי זמן מתאימים ובהתאם לכך, גם משך העסקאות עצמן.

# WANT TO BE A SMARTRADER?

תקנון לורם

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסטרוקטורר אדיפסינג עלית. פרוין איו פליס לאוץ סוספינדנס אגוט למור לדחג כולמן סוגריט לופשץ מעורג לפרימוץ לעומת גיכוט היגחד לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, נפקט למסון בלרק – וענוף סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט – לפתיעם ברשג – ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט מוסן מנת. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת אלמנקום ניסי נון ניבאה. דס איאקוליס וולופטה, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס. וף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעג לושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר ויאם. וסטיבולום אט דולור, קראס אגת לקטוס וואל אאוגו וסטיבולום סוליסי טידום בעליק. קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי. לורם איפסום דולור סיט אמט, הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק. נולה קום לרום איפםסום המרול עניב היושבב שערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא האית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן אינסטו איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. והאביר ואוכל שור חמין קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – פיצה פתידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק מחויט פסחא פיצה חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שלורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , קופרשמיט , ברומץ כלקופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט וסופרמן פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. וויקיפדיה קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, הדוש נשבר כי הדש שנרא התידם היושבב שערש שמחו.