I_AM_A_SMARTRADER

הסיבות הנפוצות להפסדים במסחר בשוק ההון, פרק 3: כל המרבה - הרי זה מסובך

בסדרת הכתבות שלנו, "הסיבות הנפוצות להפסדים במסחר בשוק ההון", נפרסם מספר פרקים שיוכלו לסייע לכם להבין מה מכשיל סוחרים להצליח במסחר בשוק ההון. כאשר אנחנו מזהים את הסיבות לכישלון, אפשר תמיד לשנות את הדרך ולהצליח. סוחרים שלא יעשו זאת בזמן, לא יהפכו לסוחרים רווחיים לאורך זמן. סדרת הכתבות מיועדת בעיקר לסוחרים מתחילים בשוק ההון, אבל יכולה לתרום גם לסוחרים מנוסים יותר.

 

יוצאים לדרך עם כתבה מספר 3 בסדרה: "כל המרבה – הרי זה מסובך".

כל המרבה, הרי זה מסובך?

אנחנו יכולים לחשוב על יותר מקרים בעת מסחר בשוק ההון, שהמשפט הזה מדויק יותר מאשר המשפט המקורי. בואו נצלול רגע לנקודת המבט של הסוחר המתחיל, לעומת נקודת המבט של הסוחר המנוסה והמלומד.

 

הרי בסוף, כנראה שנגיע לאותה המסקנה לגבי שניהם, בשינוי קטן. הסוחר המתחיל מיישם יותר את המשפט המקורי.

 

תכף נסביר גם למה. בינתיים, בואו נחלק את הסוחרים ל-4 קבוצות:

 

  • אלה שסוחרים באמצעות החדשות – צרכני חדשות מובהקים, שחושבים שאם הם קראו כתבה כלשהי על מניה, הם הראשונים שקראו אותה. הם בטוחים שהם עוד יכולים לנצל מהלך מסוים ולהרוויח מזה כסף. מהלך לגיטימי לסוחרים יומיים, פחות לסוחרי סווינג.

 

  • סוחרים שמאמינים בגרף, כאילו הוא הנתון היחיד שקיים – הם מסתמכים עליו כאילו זה המקור היחיד שיכול להפוך אותם למאסטרים בשוק ההון. אז נכון, אפשר להוציא המון מידע מהגרף ומנתונים סטטיסטיים, אבל בין זה לבין להתעלם לחלוטין מחדשות, אירועים, מצב כלכלי של החברה ונתונים דומים – המרחק הוא גדול.

 

  • אלה שמשלבים בין חדשות לבין מצב השוק, בנוסף לגרף – פועלים בצורה מושכלת.

 

  • סוחרים שמשלבים ניתוח פונדמנטלי (ניתוח פיננסי והמצב העסקי) עם ניתוח טכני למסחר טווח קצר בלבד – בטח חשבתם שנכתוב לכם שזאת האופציה הטובה ביותר. אבל היי, יש לנו חדשות בשבילכם: הקורולציה בין השניים כל כך נמוכה שעדיף לא לבנות עליה.

 

כפי שאתם יכולים לראות, לא משנה איזה סוג של סוחרים אתם, תמיד תעשו שימוש במידע. השאלה היא עד כמה הוא יסייע לכם בבחירת העסקה הנכונה.

 

מידע בשוק ההון הוא סופר חשוב לסוחרים אקטיביים. השאלה היא אינה האם המידע הוא חשוב, אלא האם עומס יתר (כל המוסיף, זוכרים?) יכול לפגוע יותר מאשר להועיל. אחרי ההקדמה הארוכה הזאת, הנה התשובות.

איזה מידע צריך סוחר בשוק ההון?

כדי לסחור במסחר אקטיבי, לרוב נשתמש בנתונים טכניים כמו מחירי המניה, סטיות תקן, תנודתיות, נפח מסחר, מחזורים ועוד. השיטה הזו נקראת ניתוח טכני.

 

בעזרתה, נוכל להוציא פיסות מידע מכל נקודת זמן שנחליט? זה יכול להיות לפי גרף או באמצעות משיכת נתונים יבשה לטבלאות. הנתונים הללו אמורים לעזור לנו להחליט לאילו עסקאות ניכנס ומתי.

 

זה מה שאנחנו צריכים לזכור לכל אורך הדרך: לאן להיכנס. ומתי.

 

כל מה שאנחנו צריכים מפיסות המידע הוא לאילו מניות אנחנו רוצים להיכנס ולתזמן את הכניסה שלנו אליהן. כמובן, ניהול העסקה חשוב מאוד. לעתים אפילו חשוב מהתזמון עצמו. כרגע, נשאיר את המידע הזה בצד ונתקדם.

 

כמה זה "יותר מדי מידע?"

הבעיה עם סוחרים מתחילים, היא בדרך כלל זהה: "החיפוש אחר הגביע הקדוש". הרי המטרה שלנו בסוף היא לקבל סטטיסטיקה חיובית לעסקאות שתגרום לנו להרוויח לאורך זמן, תוך ניהול עסקאות נכון.

 

אם לא ממש הבנתם, זה בסדר. מיד נסביר. אבל בינתיים, נחלק גם את הסוחרים שעושים שימוש במידע יתר ל-4 קבוצות:

 

  • סוחרים שעושים שימוש לא נכון בפיסות המידע – טועים בשימוש באינדיקטורים ולכן חושבים שהמידע שהשתמשו בו לא תקין. לכן, הם גם מחפשים מידע חדש שיתרום להם להצלחת העסקאות. שימו לב, הבעיה איננה במידע, אלא באופן השימוש בו. זאת הנקודה שבה רוב הסוחרים המתחילים נופלים. מה הם עוד עושים? קוראים באינטרנט על אינדיקטור, לא מבינים מה הוא מייצג ואיך צריך לעבוד איתו. הם לוקחים מידע שקראו בעשר דקות ועושים עסקה. לרוב, הם גם טועים.

 

  • סוחרים שעושים ערבוב בין אינדיקציות שלא רלוונטיות לשיטת המסחר – למשל, ניתוח פונדמנטלי מעמיק בעת מסחר יומי. אם אתם הולך לבצע עסקה של רבע שעה, איך ניתוח פיננסי של החברה יכול בכלל לעזור לכם? שימו לב, אין קשר בין שתי שיטות הניתוח. אפשר להתרכז במאפיינים המתאימים למסחר תוך יומי כמו תבניות, נרות היפוך ועוד. לא כל שיטת מסחר תתאים לכם.

 

  • הסוחרים שיודעים להשתמש בפיסות המידע, אך מנסים מנסים למצוא אינדיקטור סודי – בחיבור אינדיקטורים שאינם קשורים אחד לשני, בשימוש באינדיקטור על אינדיקטור. ברגע שיש לנו הבנה של האינדיקטורים, יש ניסיונות למצוא את "האינדיקטור האולטימטיבי". הוא הרי יגיד לנו בדיוק מתי להיכנס ומתי לצאת, עם סיכויי הצלחה מטורפים. תחשבו רגע, אתם באמת חושבים שתגלו את אמריקה, שאף אחד בעולם לא גילה את האינדיקטור הזה לפניכם? ואם הוא היה עובד, כנראה שכולם היו משתמשים בו. זה המקום להדגיש: אנחנו ממש לא אומרים שאי אפשר לשלב בין אינדיקטורים. צריך פשוט לעשות את זה בצורה נכונה, אחרי הבנה עמוקה של חישובי האינדיקטורים והשילובים שלהם.

לסיכום: איזה מידע אנחנו כן צריכים?

בסופן של דבר, כל מה שאתם צריכים הוא סט כלים מספיק טוב שיעזור לכם לקבל החלטה מושכלת. סט הכלים הזה צריך לעבוד מספיק טוב, סטטיסטית, כדי לעזור לכם להרוויח לאורך זמן. אתם יכולים להיעזר במידע על מומנטום, תנודתיות, ביקוש והיצע, נקודות מחירים משמעותיות ועוד. מה שחשוב? לבחור את הסט שמתאים לכם.

 

אבל בסוף, זכרו: עומס מידע גורם לאיבוד המידע כולו.

# WANT TO BE A SMARTRADER?

תקנון לורם

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסטרוקטורר אדיפסינג עלית. פרוין איו פליס לאוץ סוספינדנס אגוט למור לדחג כולמן סוגריט לופשץ מעורג לפרימוץ לעומת גיכוט היגחד לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, נפקט למסון בלרק – וענוף סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט – לפתיעם ברשג – ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט מוסן מנת. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת אלמנקום ניסי נון ניבאה. דס איאקוליס וולופטה, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס. וף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעג לושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר ויאם. וסטיבולום אט דולור, קראס אגת לקטוס וואל אאוגו וסטיבולום סוליסי טידום בעליק. קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי. לורם איפסום דולור סיט אמט, הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק. נולה קום לרום איפםסום המרול עניב היושבב שערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא האית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן אינסטו איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. והאביר ואוכל שור חמין קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – פיצה פתידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק מחויט פסחא פיצה חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שלורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , קופרשמיט , ברומץ כלקופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט וסופרמן פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. וויקיפדיה קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, הדוש נשבר כי הדש שנרא התידם היושבב שערש שמחו.