I_AM_A_SMARTRADER

הסיבות הנפוצות להפסדים במסחר בשוק ההון, פרק 1: מה לא עובד לי?

בסדרת הכתבות שלנו, "הסיבות הנפוצות להפסדים במסחר בשוק ההון", נפרסם מספר פרקים שיוכלו לסייע לכם להבין מה מכשיל סוחרים להצליח במסחר בשוק ההון. כאשר אנחנו מזהים את הסיבות לכישלון, אפשר תמיד לשנות את הדרך ולהצליח. סוחרים שלא יעשו זאת בזמן, לא יהפכו לסוחרים רווחיים לאורך זמן. סדרת הכתבות מיועדת בעיקר לסוחרים מתחילים בשוק ההון, אבל יכולה לתרום גם לסוחרים מנוסים יותר.

 

יוצאים לדרך עם הכתבה הראשונה בסדרה: "למה זה לא עובד לי?".

הסיבה האמיתית: למה אנחנו לא מצליחים במסחר?

כדי להבין מהי הסיבה האמיתית שבגללה אתם לא מצליחים להרוויח בשוק ההון, צריך לחזור קצת אחורה.

 

ישנם שני סוגים של משקיעים שמפסידים כסף. הראשון סוחר בשיטה שלא מתאימה לאורך החיים שלו, שלא מתאימה לשליטה או להבנה שלו. למשל, אם ניסיתם ללמוד מסחר תוך יומי והבנתם שהקצב מהיר מדי, שאולי אתם צריכים לסחור לטווח ארוך יותר.

 

אתם עשויים להפסיד הרבה מאוד כסף אם לא תבינו בזמן שעשיתם טעות. כשאתם מבינים שאתם לא מצליחים לזהות את התבניות בזמן ולא מצליחים להכניס את הפקודות מהר, לגיטימי שתחליפו אסטרטגיה. תצטרכו לסחור, למשל, דרך סווינג. מסחר שהוא רגוע יותר בטבעו.

 

ויש את הסוג השני של הסוחרים שמפסידים כסף. זה קורה להם בגלל חוסר סבלנות, חוסר הבנה או רצון להרוויח מהר, ללא מאמץ.

 

סוחרים כאלה נמצאים במקום הרסני, הם יכולים להיכנס לסחרור וההפסד יהיה בלתי נמנע.

הטעות הבאה: מעבר בין שיטות

סטטיסטית, יש שיטה אחת שצריכה לעבוד. על פי נתוני עבר, לאורך תקופות ארוכות, תצליחו ליישם אותה.

 

בדרך כלל, סוחרים מנסים לעבוד דרך אסטרטגיה אחרת ואחרי שבועיים מחליפים לאחרת כי היא לא באמת עבדה להם. "אנחנו צריכים לנסות משהו אחר", הם אומרים.

 

ואז הם לומדים עוד שיטה, מנסים עוד שבוע ומפסידים. "נו באמת", הם אומרים. "לעולם לא נצליח בשיטה הזאת". מה עושים בשלב הזה? בודקים סרטונים ביוטיוב, משקיעים במניות אחרות, שוב מפסידים. בקיצור, הגלגל חוזר חלילה.

 

אז אחרי שיטוט קצר באינטרנט, צפיה בעשרות סרטונים, נשמע אותם שוב ושוב. "שרלטנים, השיטה שלהם לא עובדת", הם יגידו מיד. הם יעברו לספרים, ינסו שיטה חדשה בחודש הקרוב ויפסידו.

"זרקנו 50 דולר על ספר, אבל הוא לא שווה כלום", הם יגידו ויניחו אותו בקצה הארון. עד לספר הבא.

 

שמתם לב מה קרה כאן?

 

הסוחר הכניס את עצמו למעגל אינסופי של שיטות מסחר שאף פעם לא יעבדו. הוא לא נותן להן את הזמן והמקום לעבוד ושואל את עצמו איך הפסיד. אם היה נשאר בשיטה אחת לאורך זמן, סביר להניח שההפסדים הללו היו נמנעים. לפחות חלקם.

 

הוא לא התמקצע באף אחת מהשיטות, לא למד איפה הוא טעה ואיך לשפר אותה, או מה הוא עשה נכון והיה צריך לשמר. בעצם, הוא השתמש בכלי שהוא לא ידע להשתמש בו. רוצה לומר: זה בסדר לקחת החלטות כמו מה לאכול היום לארוחת הצהריים.

 

אז בכל הקשור למסחר – אתם לא יכולים לקבל החלטה לבד, בלי ידע ועל בסיס המלצות ביוטיוב.

 

המקרה הזה חייב ללמד אתכם לקח. עדיף שתיישמו אותו, לפני שתיכנסו למעגל ההפסדים הבא שלכם. הלקח הזה הוא לא רק חלק מבחירת שיטת מסחר לרכישת מניות, אלא חלק משיטת ניהול עסקאות בכלל.

 

הוא יכול להיות חלק משרשרת פעולות שיגרמו למחיקת החשבון בסופו של דבר. ממש ככה.

לפרקטיקה: איך ניתן למנוע הפסדים?

הנה כמה טיפים חשובים שאתם יכולים ליישם ולמנוע הפסד:

 

  • להיצמד לשיטות מסחר שהוכחו בעבר סטטיסטית, ללמוד אותן לעומד ואת השימוש בהן. ולא פחות חשוב – לנסות אותן לאורך זמן. כך, תסכנו חלק קטן מהתיק ולא את כולו.

 

  • לא לסחור בחשבון האמיתי לפני ששלטתם בשיטת המסחר כמו שצריך. ברגע שסחרתם בחשבון "דמו" והשיטה עבדה, ניתן לעבור למסחר בחשבון האמיתי ולסכן חלק קטן ממנו. עם הזמן, ניתן להגדיל את גודל הסיכון בתיק.

 

  • להבין שאין שיטות פלא. אין דרך מהירה וקלה להרוויח בשוק ההון. אבל יש כמה שיטות שהוכיחו את עצמן באופן סטטיסטי, לאורך שנים. ניתן להשתמש בהן על מנת בצורה עקבית.

 

  • לדעת שרווחים בשוק ההון לא נובעים רק משיטות, אלא מניהול נכון של העסקאות. חשוב לדעת לנהל את התיק כמו שצריך.

 

חשוב לדעת: לא כל תקופה בשוק מתאימה לכל שיטת מסחר. לכן, צריך להיצמד לאותה שיטה ולבדוק אותה לאורך תקופות שונות.

 

עד כאן, הפרק הראשון של "הסיבות הנפוצות להפסדים במסחר בשוק ההון". הפרקים הבאים שלנו יופיעו כאן ממש בקרוב. בינתיים, חשוב שתזכרו: לא משנה אם אתם סוחרים תוך יומיים, סוחרי סווינג, סקאלפינג, או סוחרי תנודתיות – תתמקדו בשיטה אחת.

 

תלמדו אותה, תתקנו את הטעויות, תשמרו את הדברים שכן עבדו וצאו לדרך חדשה ונכונה.

 

כדי לחסוך בזמן, ניתן להתנסות בכמה שיטות מסחר ולאמוד את הביצועים שלהן באופן מסודר באותו טווח זמן. כך, תדעו מהי השיטה הרווחית והנכונה עבורכם.

# WANT TO BE A SMARTRADER?

תקנון לורם

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסטרוקטורר אדיפסינג עלית. פרוין איו פליס לאוץ סוספינדנס אגוט למור לדחג כולמן סוגריט לופשץ מעורג לפרימוץ לעומת גיכוט היגחד לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, נפקט למסון בלרק – וענוף סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט – לפתיעם ברשג – ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט מוסן מנת. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת אלמנקום ניסי נון ניבאה. דס איאקוליס וולופטה, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס. וף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעג לושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר ויאם. וסטיבולום אט דולור, קראס אגת לקטוס וואל אאוגו וסטיבולום סוליסי טידום בעליק. קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי. לורם איפסום דולור סיט אמט, הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק. נולה קום לרום איפםסום המרול עניב היושבב שערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא האית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן אינסטו איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. והאביר ואוכל שור חמין קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – פיצה פתידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק מחויט פסחא פיצה חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שלורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , קופרשמיט , ברומץ כלקופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט וסופרמן פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. וויקיפדיה קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, הדוש נשבר כי הדש שנרא התידם היושבב שערש שמחו.