סיכום השבוע בשוק ההון של סמארט טרייד

סיכום השבוע בשוק ההון - סמארט טרייד

הקדמה:

למרות שבוע מדשדש, מדד הS&P 500 עם הביצועים הטובים ביותר מאז 1987.

האטה במקרי ההידבקות בסנכרון עם תמריצים מצד ממשלת ארצות הברית שיפרו פלאים את סנטימנט המשקיעים והובילו לגל עליות מהתחתית של שוק המניות במרץ אך התנודתיות נשארה גבוהה.

הנתונים הכלכליים כולל התוצר התוצר המקומי הגולמי מצביעים על חולשה, שמסמנת את תחילתו של מיתון כלכלי, חברות מושכות את הדיווחים השנתיים שלהן או מורידות את התחזיות באופן גורף בעקבות אי הוודאות. 

למרות זאת, נראה כי השווקים כבר תמחרו את החזרה לשגרה (החלקית) במחירי המניות ובשל כך ראינו את העליות האחרונות. 

הפד השאיר את הריבית על קנה, ברמה של 0.0%-0.25% והתחייב להשאיר את הריביות קרוב לאפס עד שאחוזי האבטלה והאינפלציה יתאוששו. העליות האחרונות הראו שאסטרטגיית מסחר בעלת משמעת עצמית, היא הדרך הטובה ביותר לנתב בים התנודתיות. מי שהשאיר את הכספים שלו בפנים, זכה להחזיר את רוב ההפסדים שלו בזמן שמי שפעל באופן רגשי משך את הכספים וקיבע את ההפסדים. נראה כי הכלכלה תחזור לעצמה בסופו של דבר, אך זה יקרה בהדרגתיות עם מהמורות בדרך פה ושם.

חודש אפריל הסתיים עם העליות הגבוהות ביותר מאז 1987 ועלה ב12.9%. בהחלט היפוך משמעותי לשוק הדובי המהיר ביותר שקרה ב90 שנים האחרונות. השווקים הספיקו לטפס ב 26.6% מהשפל בחודש מרץ. 

אז למה יש לנו לצפות?

הנתונים הכלכליים בחודש אפריל הראו לנו את ההקדמה למחיר שגבתה מגפת הקורונה. בשלושה חודשים הראשונים של השנה, הכלכלה האמריקאית התכווצה בכ 4.8% (בהערכה שנתית), ההתכווצות הגדולה ביותר מאז 2008. בתוך נתוני התוצר הגולמי, אנו ראינו ירידה של 8.6% בהשקעות העסקים והצריכה ירדה בכ 7.6%. זה לא נגמר כאן.. למרות שהכלכלה הייתה באמצע משבר ויראלי, ההוצאות הרפואיות ירדו בכ 18% בשל חוסר עבודה של עסקים כמו רפואת שיניים ורפואה לא הכרחית, מה שהוריד שני אחוזים שלמים מתוך התוצר המקומי הגולמי.

תחזיות האנליסטים בקבות הסגר בחודשים מרץ עד מאי הן שתוצאות הרבעון השני יהיה גרועות הרבה יותר ממה שראינו ברבעון הראשון. לפי הערכות משרד התקצוב של הקונגרס (CBO), התחזיות לרבעון השני הן התכווצות של 40% (בהערכה שנתית) בשלושה חודשים מאפריל עד יוני. נכון להיום, מעל 30 מיליון עובדים הגישו בקשות לדמי אבטלה כאשר 3.84 מיליון מתוכם בשבוע שעבר!

מעריכים כי נתוני האבטלה יהיו יעקפו את מה שהיה במיתון של 2008 (10%) ויגיעו לכדי 14% ברבעון השני. 

בתחילת השנה, ציפו לצמיחה ברווחי החברות  שיכלה להגיע אפילו למספרים דו ספרתיים בהתבסס על נתונים כלכליים חזקים שכללו הוצאות צריכה בריאות, שוק עבודה יציב וריביות נמוכות. כעת, לאחר התפרצות נגיף הקורונה, חברות מושכות את התחזיות השנתיות שלהן לגמרי או שמורידות אותן משמעותית בשל אי הוודאות הכלכלית.

סיכום שוק ההון שבועי סמארט טרייד

בנקים בנקים בנקים..

הבנקים המרכזיים בעולם מספקים נזילות אדירה שלא נראתה כמותה לשווקים כדי לנסות ולתמרץ התאוששות כלכלית. 

הבנקים המרכזיים של ארה”ב, אירופה ויפן נפגשו בשבוע שעבר, וייצגו חצי מהתוצר הגולמי העולמי בפגישה. הבנקים הולכים להתמודד עם אחוזי אינפלציה נמוכים מאוד בטווח הקרוב בשל הביקוש העולמי שירד בעקבות המגפה, מה שהוביל אותם לנהוג במדיניות מוניטרית אגרסיבית על מנת למנוע מיתון עמוק יותר מבעבר. הבנק של יפן (BOJ), הבנק המרכזי באירופה (ECB) והפדרל רזרב (Fed) כולם התחייבו לקנות אגרות חוב ממשלתיות ללא הגבלה ולרכוש מניות של חברות על מנת להגביר את הנזילות בשוק ולייצב את שוק אגרות החוב. בנוסף לכך, ניסו לגרום לבנקים לתת הלוואות לעסקים וצרכנים גם בתקופה הזו. 

  • הבנק ביפן התחייב לריבית בגבוה 0.1% דרך תכנית הלוואות הבנקים שלו על מנת לתמוך בחברות שנפגעו מהמגפה
  • הבנק האירופאי התחייב לשלם ריבית שלילית של 1% לסקטור הפיננסי מה שבעיקרון אומר שהם ישלמו לבנקים על מנת שיתנו הלוואות כדי לתמוך בכלכלה.
  • בארה”ב הפדרל רזרב התחייב לריבית כמעט אפסית ואמר כי המצב ישאר כך עד שהם יהיו בטוחים שהכלכלה התגברה על המשבר הנוכחי. בנוסף לכך, אמר כי ירחיב את תכנית ההלוואות שלו לעסקים גדולים בנוסף לתכנית הקודמת שנועדה לתמוך רק בעסקים קטנים עד בינוניים.

סיכום:

חודש מאי מסמן נקודת מפנה מסגר לפתיחה הדרגתית של השווקים. קצב פתיחת השווקים יהיה תלוי בקצב ההידבקות והתנאים הבריאותיים. בחודש הזה אנו נוכל לראות איך פתיחת העסקים והתנהגות הצרכנים תתפתח ומכאן והלאה נוכל לשער בסבירות גבוהה יותר מה צופן פני העתיד. חשוב לזכור שבהשקעות לטווח הארוך צריך להסתכל על התמונה הגדולה ולשים בפרספקטיבה את מה שקורה כעת בטווח הקצר, אך לא לשכוח שבסבירות גבוהה, עוד לא ראינו את הסוף של המגפה ויכול להיות שנחזור שני צעדים אחורה די בקרוב. 

מה יהיה לנו בשבוע הבא?

עונת הדיווחים ממשיכה, כשליש מהחברות במדד הS&P הולכות לדווח על רווחי הרבעון הראשון של השנה. מידע כלכלי חשוב שהולך להתפרסם כולל את הזמנות המפעלים ביום שני, מדד מנהלי הרכש שאינן יצרנים ביום שלישי וביום שישי נתוני התעסוקה לחודש אפריל.

 

שיהיה לכולנו שבוע ירוק ופורה!

 לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

 סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים, ותעשו שיתוף!

#קבוצת הפייסבוק: סמארט טרייד – ניהול נכון בשוק ההון

#קבוצת הוואטסאפ החדשה שגדלה מיום ליום

#ערוץ היוטיוב עם סרטוני מסחר והדרכות בשוק ההון

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!