הצד האפל של עמלות מסחר אפסיות!

תמונת רקע של פוסט בבלוג "הסמארט בלוג הפיננסי" - עמלות מספר אפסיות
המדריך לכדאיות השקעה דרך ברוקר זר כבר כאן! בלינק המצורף, המדריך הבא למניות דיבידנד והכנסה פאסיבית יגיע בשבועות הקרובים! שווה לחכות!
 

מצורף קישור לכל הסקירות

אז בינינו.. ממתי יש דברים בחינם? במידה ובאמת קיבלתם משהו ב”חינם”, תבדקו שלא מכרתם בטעות את הנשמה שלכם לשטן בגלגול הבא (כמובן אם הוא קיים בכלל וכו וכו’..😉)
 
אז אחרי שהברוקרים הגדולים בארה”ב הודיעו כי יורידו את עמלות המסחר לרמה אפסית כשהחלוץ שבהם היה אינטראקטיב ברוקרס, הרבה אנליסטים בשוק מציגים צד אחר לעניין ואומרים שככה או ככה אנחנו נשלם, רק בדרכים אחרות.
 
בהעדר עמלות ההשפעה על הסוחרים תהיה ביצוע יותר עסקאות, עסקאות יותר מסוכנות, ועסקאות שבהן לא עוצרים לחשוב אם בכלל שווה להם להיכנס אליהן. כל זה מתווסף לכך שלעומת המשקיעים לטווח הארוך, רוב הסוחרים במילא מפסידים למדדי השוק. מצב השוק הוא גם ככה תנודתי כאשר יש האשמות להדחת טראמפ בארה”ב, מלחמת הסחר עם סין עוד לא הגיעה לסופה, שום דבר עוד לא נסגר עם הברקזיט והמדדים באירופה ואסיה לא הכי מזהירים. תוסיפו לזה את כל הסוחרים שהולכים לעשות יותר עסקאות
עכשיו והגענו למצב שיכול להגיע לאסון.
 
אחרים חושבים על הצד הכלכלי, איך החברות כמו Schwab ו-TD ameritrade הולכות לפצות על הפסד הרווחים מהעמלות שלהן, אבל לצד הזה יש נתונים שיכולים לסתור אותו. אז עכשיו שאין עמלות מסחר, איך החברות ישאירו את האורות דולקים? טוב זה תלוי במבנה ההכנסות של החברות. אבל מה שבטוח הוא שללא מבנה עמלות, קשה לתת להצמיד ערך לשירות או מוצר שמקבלים.
 
בכירה בSchwab אמרה שבפעם האחרונה שהם הורידו עמלות, שווי הנכסים המנוהלים שלהם עלה ב0.8 טריליון דולר. היא הוסיפה שלברוקראז’ יש מבנה עסקי שלא מסתמך על עמלות והוא מכוון להכנסות בטווח הארוך. עלות עמלות האפס לחברה היא בין 90-100 מיליון דולר ברבעון שזה בין 3-4% מההכנסה נטו הרבעונית שלהם. המצב ב-TD ameritrade הוא דומה וגם שם הם טוענים שמבנה העסקים שלהם הוא מגוון ולא מסתמך ברובו על עמלות.
אז האם החברות יהפכו את השירותים האחרים שלהם ליקרים יותר או יספגו את הירידה בהכנסות בשנים הקרובות? כנראה שנצטרך לחכות ולראות. הם יכולות להעלות את עלויות ההמרה, עלויות ההעברה הבנקאיות, לספק נתונים רק בתשלום או להגביל אותם, להוריד ריבית על כספים פנויים בחשבונות ולגבות יותר ריבית על עסקאות שורט (מה שגם יפגע במוסדיים) ועוד..
 
כמובן שיש צדדים שמתנגדים למהלך שחלק מהטיעונים שלהם הם מה שכתבתי כאן קודם, אבל יש גם כאלה שמברכים עליהם. הדירקטור המנהל ומייסד קרן ההון “Vida Private Wealth” אומר כי העמלות האפסיות ימשכו יותר משקיעים לשוק. בכך שיותר משקיעים יעשו יותר עסקאות, חלקן מפסידות, חלקן מרוויחות, הם ילמדו ויחכימו “דרך הרגליים” (מזכיר לכם קד”ר בצבא?) ויעריכו יותר את שירותי הניהול של הגופים פיננסיים.
 
מניות החברות ירדו משמעותית מתחילת השנה (אוקטובר 2019) Schwab ירדה בכ12% בעוד שמניות TD ameritrade ירדו ביותר מ30%. גם מניות של חברות מקבילות כמו E-Trade ירדו כמעט ב20%.
גרף נרות יפניים שמראה ירידה של 30% בפוסט בבלוג "הסמארט בלוג הפיננסי"

יש כאן עוד בעיה שמשום מה אף אחד לא מדבר עליה.

חברות צד שלישי שהסתמכו על מבנה העמלות בברוקראז’ים למיניהם הולכות לקבל מכה קשה. ישנן חברות שפיתחו תכנות, כלי ניתוח, סיפקו שירותים וכל זאת רק מחלוקת רווחים בעמלות שלקוחות שילמו לברוקרים. אז מה יקרה עכשיו? החברות הללו יצרכו לשנות את מבנה ההכנסות שלהן ויכול להיות שיחליטו להפסיק לפעול כלל. תחשבו על זה, אפילו אצלי חלק ממבנה הרווחים שלי הגיע ממקור שכזה, אז עכשיו תארו לכם שלא היה משתלם לי לכתוב לכם את הפוסט הזה.. לא כיף כל כך נכון? אז למזלי לי יש עוד הכנסות, ואנחנו צריכים רק לקוות שגם החברות הגדולות יצליחו להתאקלם.

  • נ.ב כרגע העמלות האפסיות הן רק לאזרחים אמריקאים לפי מה שאני יודע. בינתיים..                                                                    בואו נברך על הצעד ונקווה שהוא באמת יהיה לטובתו 😊

 – לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

 סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים, ותעשו שיתוף!

#סמארט טרייד – ניהול נכון בשוק ההון

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!