חיסונים ואישורי תרופות – עדכון המצב בארה”ב

המצב בארה”ב לא נהיה טוב יותר מבחינה בריאותית והמדינה מנסה להגיע לפתרונות לבעיות האלו כמה שיותר מהר.

אז מה המצב הנוכחי בארה"ב?

ד”ר אנתוני פאוצ’י אחד ממובילי כוח המשימה ללחימה בנגיף הקורונה, אומר שהוא מקווה שאישור מלא של חיסוני COVID-19 על ידי מנהל המזון והתרופות יגיע באוגוסט והוא גם מצפה שזה ידרבן מספר רב של מנדטים לחיסונים על ידי חברות ומוסדות פרטיים.

“אף אחד לא רוצה להקדים את ה- FDA כי הם קבוצה עצמאית שמקבלת את ההחלטות שלהם וזה טוב בהרבה מובנים כי לעולם לא יהיו חששות שאנחנו משפיעים עליהם. אני לא מנבא, אבל אני מקווה שזה יהיה בתוך השבועות הקרובים ושהאישורים יגיעו כבר באמצע חודש אוגוסט.”
אמר פאוצ’י ב-” Meet the Press ” ב- NBC.

זה, בתורו, יכול להוביל ל”הצפה” של מנדטים לחיסונים, אם כי לא ברמה הפדרלית, הוא אמר לעריכת מערכת USA Today בראיון נרחב. “ארגונים, אוניברסיטאות, מכללות שנרתעו מאכיפה ברמה המקומית ירגישו הרבה יותר בטוחים”, אמר פאוצ’י.

“הם יכולים לומר: ‘אם אתה רוצה להגיע למכללה או לאוניברסיטה הזו, אתה חייב להתחסן. אם אתה רוצה לעבוד במפעל הזה, עליך להתחסן. אם אתה רוצה לעבוד במפעל הזה, אתה אני חייב להתחסן. אם אתה רוצה לעבוד בבית החולים הזה, אתה חייב להתחסן ‘”.

פאוצ’י מוסיף כי הוא אינו מצפה שהכלכלה תיכנס שוב לנעילה. מנהל המכון הלאומי לבריאות, ד”ר פרנסיס קולינס, אמר ב”This Week” של ABC שהוא תומך בעסקים שהחליטו לחייב על חיסונים ואמר כי “עלינו להשתמש בכל כלי לבריאות הציבור שאנו יכולים כאשר אנשים מתים”.

“אם לא נחסן את כולם ב -200 מדינות פלוס, עדיין יהיו גרסאות חדשות”, אומר האפידמיולוג ד”ר לארי בריל.

סמארט טרייד - תום רוכמן - חיסונים ואישורי תרופות

מה זה אומר בשביל המניות?

עד כה, חברות ציבוריות נקטו באופן יזום אכיפת מסכות באזורים עם זיהומים גבוהים וחלק מהחברות, כמו מיקרוסופט (NASDAQ: MSFT), מחייבות את העובדים להתחסן. נורוויג’ן קרוז ליין (סימול: NCLH) מסרה ביום ראשון כי שופט עצר זמנית את חוק פלורידה האוסר על הדרישה להציג הוכחת חיסון, וסלל את הדרך לחברה לבקש הוכחה ממטיילים שלה.

מהלכים אלה התקבלו היטב על ידי וול סטריט, באופן כללי, כאשר S&P ודאו חוזרים לשטח שיא בין ההכרזות. וולס פארגו (WFC) מציין את שיעור החיסונים הגבוה בארה”ב כסיבה עיקרית לכך שהמשק לא יעמוד בפני השיבושים שעשתה במהלך ההתפרצות הראשונית.

“השורה התחתונה היא שאיננו מצפים שווריאנט הדלתא ייצור רוח משמעותית לכלכלה כפי שהייתה בשלבים המוקדמים של מגיפת COVID-19”, כתב האסטרטג סקוט רן בהערה, אך UBS מדגיש את הסיכון ליותר מוטציות.

“למרות שהיסודות הכלכליים נותרו חיוביים להפליא ברוב השווקים הגדולים, זה יישאר רק כל עוד אוכלוסיות ברחבי העולם יגיעו לרמות חסינות העדר לפני שמוטציות כגון גרסת הדלתא יפגעו בהגנה שמציעים החיסונים הנוכחיים”.

אז כפי שאנחנו רואים, אמנם המצב קצת בעייתי כרגע, אבל שלבי הפתרון הולכים וקרבים וכנראה שלא יהיו סגרים נרחבים בארה”ב, מה שיכול לתת רוח גבית לשווקים.

סמארט טרייד - קורס הכשרה בשוק ההון - תום רוכמן
לפרטים נוספים לחצו על התמונה

לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים ותעשו שיתוף!

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!