ירידה דרמטית ברווח הנקי של חברת דיסני, האם גם המניה שלה ירדה בצורה דרמטית?

ירידה דרמטית ברווח הנקי של חברת דיסני, האם גם המניה שלה ירדה בצורה דרמטית?

חברת דיסני (DIS) פספסה את התחזיות.

החברה דיווחה על הכנסות של 18.01 מיליארד דולר ברבעון האחרון, עלייה של 21% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד אך נתון הנמוך מעט מהצפי המוקדם בשוק. 

מגפת הקורונה פגעה קשה בחברה ובמיוחד מההכנסות אתרי הבילוי שלה והפארקים. אם מתמקדים בהכנסות מהפארקים, ניתן לראות ירידה של 10% ביחס לאותו רבעון בשנה שעברה והסתכמו בסך של 5.5 מיליארד דולר. למרות ירידה של 10% בהכנסות, הרווח ירד בכ58% לסך של 639 מיליון דולר, כמובן כל זאת מפני שהחברה הייתה צריכה לסגור את כל פעילות הפארקים שלה בחודש מרץ.

בתוך כך, החברה מדווחת על 33.5 מיליון משתמשים משלמים בשירות הסטרימינג של החברה בסוף הרבעון האחרון, לעומת נתון של 26.5 מיליון משתמשים בסוף 2019. מדובר בעלייה נמוכה משמעותית מהעלייה שרשמה המתחרה נטפליקס.

אבל לדיסני ישנם עוד שירותים שהיינו מצפים שיכניסו יותר כספים כמו שירות הסטרימינג שלה. בסגמנט הזה באמת היה גידול בכמות המשתמשים שעלו מ26.5 מיליון ל33.5 מיליון מסוף 2019. למרות זאת, זוהי עליה נמוכה משמעותית מהעלייה במשתמשי נטפליקס המתחרה הישירה שלה.

לסיכום, החברה רושמת ירידה של 91% ברווח הנקי שלה עם רווח למניה של 0.26 דולר בלבד. למרות הנתונים הרעים, החברה ירדה רק ב 2%- ומראה על פתיחה בעוד 0.5%- מטה, לעומת הנתונים, ירידה זניחה בהחלט.

 לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

 סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים, ותעשו שיתוף!

#קבוצת הפייסבוק: סמארט טרייד – ניהול נכון בשוק ההון

#קבוצת הוואטסאפ החדשה שגדלה מיום ליום

#ערוץ היוטיוב עם סרטוני מסחר והדרכות בשוק ההון

שתפו עם חבריכם!

כתיבת תגובה