I_AM_A_SMARTRADER

מסחר בבורסה - למה לא כולם מרוויחים?

מסחר בבורסה. נשמע פשוט, הא? אז זהו, שזה לא בדיוק מה שחשבתם לפני שקראתם את המאמר הזה.

 

כמה פעמים חלמתם להתחיל לסחור בבורסה ולא ידעתם מה לעשות? כמה פעמים חיפשתם ברוקר באינטרנט, אבל משהו משך אתכם החוצה – גרם לכם לסגת ברגע ששמעתם על אותו אדם שאיבד את כל כספו במפולת הבורסה ועד היום הוא מנסה להתאושש.

 

אז נכון, לא כולם מרוויחים בבורסה. והאמת? אם גם אתם תתחילו לסחור ללא ידע מוקדם, סביר להניח שתמצאו את עצמכם מפסידים. כשאנחנו מדברים על מסחר אקטיבי, יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת. אז הנה הדברים החשובים ביותר שבגללם אנשים לא מרוויחים במסחר.

חוסר ידע

אז נכון, הרבה מידע על מסחר בשוק ההון נגיש היום בחינם. אבל יש כאן שתי בעיות:

 

1. לרוב, המידע הזה יהיה חלקי בלבד, או ברמה חובבנית.

 

2. סדר הלמידה והמסגרת לא קבועים. נורא קל לאבד את עצמכם וללמוד את הדברים בסדר לא נכון ולא אפקטיבי.

 

שתי הסיבות האלה גורמות ללימוד לקוי. בסוף, תעשו המון טעויות קריטיות במסחר ולאחר מכן תגיעו ללמוד באופן מסודר. הבעיה: החשבון שלכם כבר יהיה במינוס.

 

לכן, יש לי גם טיפ חשוב עבורכם.

 

לפני שאתם מתחילים, תבדקו מה צריך ללמוד, כלומר מה הסדר הנכון. רק לאחר מכם חפשו את מקורות המידע ללמוד מהם.
תתחילו מהמושגים הבסיסיים, עקרונות השיטה. לאחר מכן הכלים המתקדמים יותר.

 

הניסיון שלי לימד אותי שאין שני לתכנית לימודים מסודרת ומקצועית, אך אם אתם רוצים ללמוד בחינם, הטיפ שלי יעזור לכם.

קיצורי דרך

מי לא היה רוצה לקצר את התהליך, כלומר להתחיל לסחור היום וכבר מחר להרוויח הרבה מאוד כסף? זאת בדיוק הבעיה. כשאנחנו מחפשים קיצורי דרך, אנחנו מסכנים את הכסף שלנו.

 

רוב האנשים לא באמת רוצים להשקיע שלושה חודשים כדי ללמוד באופן מסודר. הם נכנסים לקבוצות מסוימות, מחפשים טיפים, המלצות ואפילו הכוונה מסוימת לעסקאות. ההמלצה שלי: אל תקנו מניות דרך המלצות בדיסקורד. גם אם מדובר באדם שהרוויח הרבה מאוד כסף. למה? הנה כמה סיבות טובות:

 

1. אתם אף פעם לא יודעים מה האג’נדה של מי שגרם לכם להשקיע במניה מסוימת.

 

2. אתם לא יודעים מה הניסיון שלו, משום שבדרך כלל הוא יהיה אדם שאינכם מכירים. יכול להיות שהוא יודע אפילו פחות מכם וקרא המלצה באתר אחר, אבל מרגיש מספיק בטוח להמליץ לכם.

 

3. מסחר בבורסה הוא הרבה, אבל הרבה מעבר לכניסה ויציאה מעסקאות. מסחר נכון הוא תזמון, ניהול והתנהלות מנטלית נכונה. את כל אלה לא תוכלו להשיג מקבוצת וואצאפ או מהפייסבוק, ללא ידע מקדים.

 

4. טיפים זה אחלה, רק תבדקו מי נתן לכם אותם. רק אם אתם יכולים לבדוק את העצה שנתנו לכם ואתם לא תלויים בניתוח של מישהו אחר, זה עשוי לעבוד.

רוצים את הכסף כאן ועכשיו

אתם לא חובבי סטטיסטיקה, לא יודעים מה זה לנהל סיכונים, מה שאתם כן יודעים – אתם רוצים לתת את המכה לשוק כמה שיותר מהר. אוקיי, ברור שכולם רוצים להתעשר כמה שיותר מהר, אבל בשוק ההון יש כללים. אם תרצה לעשות כסף מהיר, יכול מאוד שמהר מאוד תמצא את עצמך עם המכנסיים למטה.

 

רוצה לומר, סוחרים טובים מכוונים לטווח ארוך. לאו דווקא בעסקאות לטווח ארוך, אבל המטרות הן כאלה. לא צריך לכוון לתשואה של 800% בשנה. הרוב המוחלט של המשקיעים הותיקים לא יגיעו לאחוזים כאלה ואם כן שמעתם על כאלה – סביר להניח שזה קרה בחשבון קטן מאוד, בשנה מסוימת, דרך המון מזל ורמת סיכון גבוהה מאוד. בקיצור, יש הרבה יותר סיכוי שהחשבון שלכם יימחק במצב כזה, מאשר יצבור מאות אחוזים בשנה.

 

הדבר היחיד שסוחרים צריכים לשאוף אליו, הוא לעשות עסקאות מושכלות. הצלחה מגיעה לאורך זמן, בצורה סטטיסטית, בעזרת עבודה נכונה וסיכונים מחושבים.

חיים במציאות מדומה

כמו בעולם העסקים, לעתים אנשים בונים לעצמם מציאות מדומה. אין להם ידע בסיסי, אבל הם כבר חולמים על היום שאחרי ההצלחה שלהם.

 

מציאות מדומה משפיעה גם על משקיעים ותיקים יותר. הדבר היפה במסחר בשוק ההון הוא שאפשר לחפש את המידע הנכון בצורה אובייקטיבית לחלוטין. לא לתת לציפיות, להיכרות ולסביבה שלנו להשפיע על קבלת ההחלטות.

 

כמה פעמים כבר שמעתי "כן, אני יודע שהמניה מתרסקת, אבל זאת חברה טובה, אני מאמין שהיא תמשיך לעלות. אתמול היא אפילו עלתה קצת". לרוב, זאת תהיה עליה לצורך ירידה. סוחרים טובים לא מנסים לייצר לעצמם מציאות, הם פועלים באופן אובייקטיבי, על פי מידע שהם מקבלים מהגרף ונתונים נוספים.

 

אם אתם רוצים טיפ ממני, אז נסו להתנתק מהרגש ולעסוק במסחר בצורה קרה ומחושבת. לפני שאתם ניגשים לסחור או לבצע ניתוח טכני, קחו קצת מנוחה, תנקו את הראש ורק אז תתחילו לסחור. השפעות חיצוניות לא יתרמו לכם.

אז מה הבנתם היום?

ששוק ההון ומסחר בבורסה זה לא נוסחת קסם. שלא מתעשרים ברגע. נכון, בעבר קראתם שאנשים הריצו מניות, שהם שהתעשרו ממש מהר. חלקם, מן הסתם, עשו זאת באופן לא חוקי. אבל מעבר לכך, צריך להבין את הסיכון שהם לקחו על עצמם ומה היה יכול לקרות לחשבון המסחר ולכסף שלהם. קראתם על לא מעט מצליחנים, אבל מה עם אלה שחשבון המסחר שלהם נמחק והם איבדו את כל חסכונותיהם?

 

אז כן, יש עוד כמה סיבות חשובות שבגללן סוחרים בשוק ההון לא מרוויחים כסף. אבל ברגע שתבינו את הבסיס, תדעו בדיוק מהן הסיבות הנפוצות לטעויות של משקיעים מתחילים. הרי לא הייתם רוצים להיות מאלה ששוק ההון "עשה עליהם סיבוב", נכון?

# WANT TO BE A SMARTRADER?

תקנון לורם

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסטרוקטורר אדיפסינג עלית. פרוין איו פליס לאוץ סוספינדנס אגוט למור לדחג כולמן סוגריט לופשץ מעורג לפרימוץ לעומת גיכוט היגחד לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, נפקט למסון בלרק – וענוף סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט – לפתיעם ברשג – ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך רוגצה. לפמעט מוסן מנת. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת אלמנקום ניסי נון ניבאה. דס איאקוליס וולופטה, ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס. וף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק. גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, ושבעג לושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר ויאם. וסטיבולום אט דולור, קראס אגת לקטוס וואל אאוגו וסטיבולום סוליסי טידום בעליק. קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי. לורם איפסום דולור סיט אמט, הועניב היושבב שערש שמחויט – שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק. נולה קום לרום איפםסום המרול עניב היושבב שערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא האית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן אינסטו איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. והאביר ואוכל שור חמין קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – פיצה פתידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ערש שמחויט – פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק מחויט פסחא פיצה חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שלורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , קופרשמיט , ברומץ כלקופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט וסופרמן פסחא חובה חובשה ילדה שלושע ותלברו חשלו שעותלשך וחאית נובש ערששף. זותה מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכיירשיחק לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, קופרשמיט , ברומץ כלרשט מיחוצים. וויקיפדיה קלאצי הועניב היושבב שערש שמחויט – מנק הבקיץ אפאח דלאמת יבש, הדוש נשבר כי הדש שנרא התידם היושבב שערש שמחו.