ניתוח וסקירת חברת – Advanced Micro Devices (AMD)

סמארט טרייד - ניתוח וסקירת חברת AMD - שוק ההון

.Advanced Micro Devices, Inc
החברה פועלת כחברת מוליכים למחצה ברחבי העולם. החברה פועלת בשני מגזרים, מחשוב וגרפיקה.
מוצריה כוללים: מעבדי x86 כיחידת עיבוד מואצת, ערכות שבבים, יחידות עיבוד גרפיות בדידות ומשולבות (GPU), מרכז נתונים ו- GPU מקצועיים ושירותי פיתוח; מעבדי שרתים ומוטבעים, מוצרי System-on-Chip (SoC) מותאמים אישית למחצה, שירותי פיתוח וטכנולוגיה לקונסולות משחק. החברה מספקת מעבדי x86 עבור מחשבים שולחניים ומחשבים ניידים.

תקציר

  • החברה עתידה לדווח על צמיחה מרשימה בהכנסות ברבעון השני לשנת 2021  ביום שלישי, 27 ביולי.

  • הרווח הגולמי של AMD עשוי להיות גבוה אף יותר מהציפיות עקב שינויים מועילים בתמהיל המוצרים, כלומר AMD ככל הנראה מכרה יותר מעבדים ו כרטיסי מסך מהדגמים היקרים יותר ברבעון האחרון.

  • תזרים המזומנים חופשי של הרבעון השני יכול להיות להגיע עד 900 מיליון דולר.

  • AMD יכולה לראות יותר מ- 5 מיליארד דולר בתזרים המזומנים החופשי בשנה הבאה בהתבסס על מכירות מואצות של  מעבדי ה “EPYC” מילאנו.

מה קורה עם החברה?

מניות AMD טסו למעלה לאחר שהמיזוג המוצע של Xilinx אושר על ידי הרגולטורים האירופיים, אך AMD נסוגה בשבוע שעבר, בין השאר בגלל חששות גוברים להתאוששות. גם Nvidia (NVDA) החברה המתחרה חוותה ירידות משמעותיות, מה שמצביע על כך שההפסדים הטכנולוגיים אינם ספציפיים לשם אלא רוחביים. מכיוון ש- AMD אמורה לדווח על הכנסות ורווחים טובים מאוד מאוד ברבעון ה -2, החולשה עשויה להיות הזדמנות מבטיחה לרכוש AMD לפני העלייה הבאה שלה.

מה מחכה לנו בתוצאות הרבעון השני לשנת 2021?

AMD מתכוונת לפרסם את הדו”חות בעוד תשעה ימים, כך שזה עשוי להיות רעיון טוב לדון למה אנו יכולים לצפות מחברת המוליכים למחצה.

ל- AMD הכנסות של 3.5 מיליארד דולר ברבעון הראשון של שנת 21, שמהווה עלייה של 93% לעומת הרבעון המקביל. צמיחת ההכנסות של AMD ניזונה בעיקר מהכנסות Enterprise שזכו ברבעון הראשון של השנה ל -286% ברבעון המקביל ואילו הכנסות המשחקים זינקו ב -46% ברבעון המקביל. ההכנסות הארגוניות כוללות מכירות של מעבדי שרת EPYC המצליחים במיוחד של AMD, אשר ככל הנראה יניעו גם צמיחה ברבעון השני של השנה.

הרווחיות הגולמית של AMD, נתון פיננסי נצפה ביותר לעסקים של מוליכים למחצה, הגיעה ל 46% ברבעון השני של שנת 21, וזה היה גם הרבעון השני ברציפות של עליית הרווח הגולמי.

אנו יכולים לצפות להכנסות של 3.6 מיליארד דולר +/-, 100 מיליון דולר ורווח גולמי של 47% ברבעון האחרון. בשל הביקוש המתגבר בשוק המעבדים וכרטיסי המסך בשנת 2021, כנראה שהתוצאות יהיו בגבול העליון של הציפיות בהסתברות יחסית גבוהה להבסת הציפיות. מבחינת הסגמנטים הבודדים, אני מצפה שהגידול הגדול ביותר בהכנסות הדולרים יגיע מסגמנט הגרפיקה והמחשוב של AMD בגלל מכירות גוברות של מעבדי Ryzen במחירים גבוהים יותר וכרטיסי גרפיקה מתקדמים יותר של Radeon. אם זה נכון אז הרבעון השני יהיה גם הרבעון השביעי ברציפות של הכנסות שיא ממעבדים למחשבים ניידים עבור החברה. אחוז הצמיחה הגדול ביותר יגיע ככל הנראה מעסקי Enterprise כאשר צריכת הלקוחות של מעבדי EPYC מילאנו מהדור השלישי של AMD מאיצה את חברת המוליכים למחצה.

ל- AMD הכנסות של 3.5 מיליארד דולר ברבעון הראשון של שנת 21, שהייתה עלייה של 93% לעומת הרבעון המקביל. צמיחת ההכנסות של AMD ניזונה בעיקר מהכנסות Enterprise שזכו ברבעון הראשון של השנה ל -286% ברבעון המקביל ואילו הכנסות המשחקים זינקו ב -46% ברבעון המקביל. ההכנסות מארגון כוללות מכירות של מעבדי שרת EPYC המצליחים במיוחד של AMD אשר ככל הנראה יניעו גם צמיחה ברבעון השני של השנה. הרווחיות הגולמית של AMD, נתון פיננסי נצפה ביותר לעסקים של מוליכים למחצה, הגיעה ל 46% ברבעון השני של שנת 21 שהיה גם הרבעון השני של התרחבות הרווח הגולמי הישר.

התמחור של AMD נמוך לעומת צמיחת ההכנסות שלה

דבר אחד שעובד בצורה מאסיבית לטובת AMD הוא הערכת השווי הנמוכה ביחס לצפי ההכנסות והרווח הצפוי (וזה עוד לפני שנבחן מיזוג Xilinx). AMD, בזכות ליסה סו, הצליחה להגדיל את ההכנסות ממעבדי  Ryzen ו- EPYC. החברה הגדילה את ההכנסות ב-6-8% ברבעון המקביל, וצמיחת ההכנסות הכוללת בשנת 2021 צפויה להיות בסביבות 50%. הכנסותיה של AMD עשויות אף לגדול ככל שמכירות מעבדי השרת המופעלים על ידי EPYC מילאן יתגברו בשנה הבאה.

יחס מחיר למכירות של AMD הוא 6.0 בלבד ומכפיל הרווח שלה הוא 31.7, שני היחסים נמוכים בהרבה מיחסי החברה המתחרה Nvidia.

הסכנות לחברה

הצפי החיובי לא מגיע ללא מספר רב של סיכונים. כורי מטבעות קריפטוגרפיים דוחפים את מחירי כרטיסי המסך מעלה ומחסור באספקת המוליכים למחצה תומך גם בצמיחת עסקי ה- ASP של AMD, אבל הצמיחה הזו לא תימשך לנצח.

מכיוון שחברות מוליכים למחצה מגדילות את. תפוקת השבבים ומחסור בהיצע הופך לאט לאט לפחות סביר בשנים הבאות, המחירים והביקוש עבור שירותי ASP, עבור מעבדים וכרטיסי מסך יירדו ככל הנראה.

אם שולי הרווח הגולמי של AMD יורד מתחת ל -40%, תזרים המזומנים של AMD צפוי לרדת גם והמניה עשויה להעריך ירידה נמוכה יותר.

אני אישית לא רואה את זה קורה עד סוף שנת 2022 בסוף השנה. בנוסף, צמיחה איטית בהכנסות בשנת 2022 ונתח שוק יורד של AMD בשווקי הגיימינג והשרתים (סביר, אך לא סביר) עשויים להיחשב כגורמי סיכון עבור AMD.

סיכום וסיימנו...

AMD יכולה לדווח על הכנסות / מרווחים ברבעון השני של השנה שהם הרבה יותר חזקים מהציפיות. ההכנסות עשויות להיכנס לטווח העליון של הציפיות (או לעלות עליהן לחלוטין) והמרווחים הגולמיים עשויים להיות גבוהים אפילו מ- 47% אם ה- ASP יישארו חזקים במהלך הרבעון. אפשר לצפות לתזרים מזומנים חופשי בסך באזור של 900 מיליון דולר (בהנחה של יחס מרווח ללא שינוי) ונתיב ברור למינימום של 5.0 מיליארד דולר בתזרים מזומנים חופשי שנתי עד שנת 2022.

בהשוואה ל NVIDIA, חברת AMD מציעה שווי טוב יותר לדולר של צמיחת מכירות.

אין באמור מהווה המלצה לרכישה / פעולה כלשהי במניה.
זהו ניתוח סובייקטיבי על פי נתוני החברה כפי שאני רואה אותם.
כל פעולה במניה היא על שיקול דעתכם האישי בלבד.

סמארט טרייד - קורס הכשרה בשוק ההון - תום רוכמן
לפרטים נוספים לחצו על התמונה

לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים ותעשו שיתוף!

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!