סיכום אירועי השבוע בשוק ההון – ארה”ב

סמארט טרייד - סיכום אירועים כלכליים - שוק ההון ארהב - תום רוכמן

השבוע היה עמוס באירועים ואני בטוח שפספסתם את חלקם. במאמר הזה נסכם את רוב האירועים הכלכליים המשמעותיים שקרו בשוק ההון בארה”ב.

הקדמה

ה- S&P והדאו סיימו בעליות שבוע שני ברציפות. נאסד”ק סיים את השבוע בירידה כאשר השיעורים עלו בהתמדה מיום שני עד חמישי בעקבות נתוני אינפלציה מעורבים שנפלו לאחר שאוניברסיטת מישיגן דיווחה על סנטימנט משקיעים נמוך מאוד.
דאגות מוואריאנט הדלתא הן הגורם העיקרי לפגיעה בסנטימנט.
תשואות אגרות החוב הממשלתיות ל 10 שנים צנחו ב -8 נקודות ליום ל -1.29% ביום שישי, לאחר שעמדה הגיעו לרמה של כמעט 1.38% כשמדיניות הרפלציה צברה שוב תאוצה מבחינת הממשלה (רפלציה הוא תהליך הבראה כלכלי לאחר משבר). השבוע, ה- Dow הוביל את הממוצעים העיקריים, בעלייה של 0.9%, בעוד ש- S&P עלה ב -0.7%. ומדד הנאסד”ק ירד ב 0.1%.

אינפלציה

“האינפלציה התחילה להראות סימני עצירה”, אמר בראד מקמילן, מנהל ההשקעות הראשי ברשת Commonwealth Financial Network ל- CNBC. “הן בכותרות והן בנתוני הליבה, המספרים החודשיים והשנתיים היו יציבים או ירדו מהחודש שעבר. בהתבסס על הנתונים האלה, האינפלציה בהחלט לא בעלייה בלתי ניתנת לעצירה”.

“נתוני האינפלציה לחודש יולי התמתנו במקצת, לפחות ביחס לקצב התוסס של החודשים האחרונים, מה שאמור לעורר מעט את דאגות השוק וקובעי המדיניות, למרות שהאינפלציה תישאר די גבוהה לזמן מה והסיכון להמשך אינפלציה מהירה נשאר גבוה”, כותב ריק רידר מבלקרוק.

אנרגיה ירוקה

קיימת הכרה כללית בוול סטריט כי התרחקות מדלקים מאובנים, הסיבה הגדולה ביותר לפליטת פחמן, תתרחש מוקדם יותר מהצפום. ניתן להסתכל על הביצועים של טסלה ומגזר ה- EV, אבל למרות זאת, השקעות בחברות עם פיתוחים ידידותיים לסביבה לא השתלמה עד כה בשנת 2021.

קורמאק מולן מבלומברג מציין את הביצועים החלשים של מדד האנרגיה הנקייה העולמית של ה S&P (ICLN), שיורד כמעט 18% בשנה עד כה ויותר מ -30% מאז שיאו בתחילת ינואר. מדד ה- MSCI העולמי עולה כמעט 16% בשנה עד כה ומעלה יותר מ -13% משיא ה- ICLN.

בין שאר תעודות הסל של אנרגיה ירוקה, תעודת הסל של Invesco MSCI Sustainable Future ETF (ERTH) יורדת יותר מ -10% בשנה עד כה וכמעט 20% הנחה משיא הבחירות בהיבחרות הנשיא ביידן. תעודת הסל של VanEck Vectors Low Carbon Energy (SMOG) ו- First Trust NASDAQ Clean Edge Green Energy Index (QCLN) יורדות יותר מ -2% בשנה עד כה וכ -16% מהשיאים בינואר.

הזדמנויות בוול סטריט:
הצו הנשיאותי האחרון של ביידן  המציע ש 50% מהמכוניות להיות מכוניות חשמליות עד שנת 2030 זכה לתמיכת דטרויט. ו- UBS מציין כי יותר מ -50 משקיעים גדולים עם השקעות של 14T דולר התכנסו יחד כדי לקרוא לחברות להתוות התחייבויות “נטו אפס” (פליטת פחמן) לשנת 2050.

“ה- SEC האמריקאי עשוי להציע עד סוף השנה כי חברות רשומות ידווחו על נתוני אקלים ויבדקו גם את הקריטריונים לקרנות השקעה הטוענות לתווית קיימות או ESG”, אומר UBS. UBS אומרת שהיא רואה הזדמנויות ניטרליות בפחמן במכוניות, חלקי רכב, סוללות, רכיבים חשמליים ואלקטרוניים וטכנולוגיה ירוקה.

סמארט טרייד - מניות האנרגיה הירוקה - תום רוכמן - סיכום שוק ההון

מניות ה-MEME

מניות ה Meme במעידות כלפי מטה.
AMC (AMC) ניסתה לרשום את כל ההערות הנכונות למשקיעים הקמעונאים המסורים שלה בקריאת הרווחים, אך עליה בשלבי המסחר המוקדם התהפכה ומחקה את הרווחים שהובילו לדוח.

המנכ”ל אדם ארון, הידוע “בצבא הקופים” של ראדיט כסילברבק, אמר שבשיחות למשקיעים כי ישנם רעיונות לפנות לקהל קמעונאי שאכפת לו הרבה יותר מחדשנות פרועה מאשר להערכה קלאסית.

AMC תשקול לשתף פעולה עם GameStop (GME) והלקוחות יוכלו לשלם עבור כרטיסים וזיכיונות באמצעות ביטקוין (BTC-USD) עד סוף השנה. אבל ארון אכן נרתע מהרעיון להפוך גורילה לקמע הרשמי של ה- AMC ודחה את החזרת בתי הקולנוע כרעיון כלכלי גרוע. תוכלו לקרוא את התמליל המלא של שיחת הרווחים ב- Seeking Alpha.

מנקודת מבט בסיסית יותר התוצאות של AMC נראו טוב בהתחלה עם סומק ראשון, ניצחו אומדנים וציינו נזילות של 2 מיליארד דולר. הדבר הוביל לפתיחה חיובית אבל עדיין יש חששות גדולים לגבי המודל העסקי.

מהצד השני, גודל ההפסדים של AMC ותזרים המזומנים השלילי מאוד ברבעון השני של 21 מראים כי AMC מתמודדת עם אתגרים עסקיים רבים שעד כה לא מטופלים בהם, במיוחד שריפת המזומנים הגבוהה”.

חיסונים וסגרים

ד”ר אנתוני פאוצ’י אחד ממובילי כוח המשימה ללחימה בנגיף הקורונה, אומר שהוא מקווה שאישור מלא של חיסוני COVID-19 על ידי מנהל המזון והתרופות יגיע באוגוסט והוא גם מצפה שזה ידרבן מספר רב של מנדטים לחיסונים על ידי חברות ומוסדות פרטיים.

“אף אחד לא רוצה להקדים את ה- FDA כי הם קבוצה עצמאית שמקבלת את ההחלטות שלהם וזה טוב בהרבה מובנים כי לעולם לא יהיו חששות שאנחנו משפיעים עליהם. אני לא מנבא, אבל אני מקווה שזה יהיה בתוך השבועות הקרובים ושהאישורים יגיעו כבר באמצע חודש אוגוסט.”
אמר פאוצ’י ב-” Meet the Press ” ב- NBC.

זה, בתורו, יכול להוביל ל”הצפה” של מנדטים לחיסונים, אם כי לא ברמה הפדרלית, הוא אמר לעריכת מערכת USA Today בראיון נרחב. “ארגונים, אוניברסיטאות, מכללות שנרתעו מאכיפה ברמה המקומית ירגישו הרבה יותר בטוחים”, אמר פאוצ’י.

“הם יכולים לומר: ‘אם אתה רוצה להגיע למכללה או לאוניברסיטה הזו, אתה חייב להתחסן. אם אתה רוצה לעבוד במפעל הזה, עליך להתחסן. אם אתה רוצה לעבוד במפעל הזה, אתה אני חייב להתחסן. אם אתה רוצה לעבוד בבית החולים הזה, אתה חייב להתחסן ‘”.

פאוצ’י מוסיף כי הוא אינו מצפה שהכלכלה תיכנס שוב לנעילה. מנהל המכון הלאומי לבריאות, ד”ר פרנסיס קולינס, אמר ב”This Week” של ABC שהוא תומך בעסקים שהחליטו לחייב על חיסונים ואמר כי “עלינו להשתמש בכל כלי לבריאות הציבור שאנו יכולים כאשר אנשים מתים”.

“אם לא נחסן את כולם ב -200 מדינות פלוס, עדיין יהיו גרסאות חדשות”, אומר האפידמיולוג ד”ר לארי בריל.

עד כה, חברות ציבוריות נקטו באופן יזום אכיפת מסכות באזורים עם זיהומים גבוהים וחלק מהחברות, כמו מיקרוסופט (NASDAQ: MSFT), מחייבות את העובדים להתחסן. נורוויג’ן קרוז ליין (סימול: NCLH) מסרה ביום ראשון כי שופט עצר זמנית את חוק פלורידה האוסר על הדרישה להציג הוכחת חיסון, וסלל את הדרך לחברה לבקש הוכחה ממטיילים שלה.

מהלכים אלה התקבלו היטב על ידי וול סטריט, באופן כללי, כאשר S&P ודאו חוזרים לשטח שיא בין ההכרזות. וולס פארגו (WFC) מציין את שיעור החיסונים הגבוה בארה”ב כסיבה עיקרית לכך שהמשק לא יעמוד בפני השיבושים שעשתה במהלך ההתפרצות הראשונית.

הוצאות הצרכנים

מנית דיסני (DIS) עולה לאחר שמספר המנויים שלה עלה על הציפיות בוול סטריט. בשיחת הרווחים שלה, החברה גם הדגישה קאמבק בקרב הוצאות הצרכנים כיוון שמגבלות ה- COVID מקלות. פארקים היו רווחיים סוף סוף לראשונה מאז תחילת מגיפת הקורונה. מנהלת הכספים הראשית של החברה כריסטין מקארתי ציינה כי ההוצאה לנפש עלתה במספרים “משמעותיים” לעומת 2019, הן בדיסני וורלד והן בדיסנילנד. ההזמנות נותרו מספקות בשני אתרי הנופש המקומיים, אמרה, אך סקר כרטיסי אשראי שנערך לאחרונה על ידי BofA Securities מצביע על כך שההוצאות כבר מואטות.

“עם נתוני חודש יולי המלא, אנו מחשבים את השינוי המתואם עונתיות מיוני עד יולי. סך הוצאות ברכטיסי האשראי ירד ב -1.3% על בסיס התאמה עונתית מחודש לחודש”, כותב כלכלן BofA מישל מאייר.

ישנן שתי סיבות עיקריות לירידה, אומר מאייר: ירידה במכירות הקמעונאיות המקוונות בשל עיתוי מבצעי פריים דיי, שבדרך כלל הם באמצע יולי והגידול בהוצאות השירותים התמתן ולא הצליח לקזז את ההיחלשות בהוצאות הסחורות.

“ההאטה הגדולה ביותר ממשיכה להיות בהוצאות על כרטיסי טיסה, שלדעתנו משקפות חששות לגבי גרסת הדלתא. יחד עם זאת, הוצאות הסחורות העמידות (אלקטרוניקה + רהיטים + שיפוץ בית) נחלשו, עם גידול של שנתיים של 24%”, אמר מאייר.

סיכום וסיימנו!

אז כפי שאנחנו רואים, אנחנו נמצאים בתקופה של אי וודאות, חדשות טובות מעורבבות בחדשות רעות וחשש משקיעים שמעורבב עם אופטימיות לגבי ההתמודדות עם המגפה והאינפלציה.

כנראה שמצפים לנו שבועות יחסית תנודתיים ויש לשים לב להודעות הקריטיות, לעדכונים כלכליים ולקחת את זה בחשבון בעסקאות בחשבונות המסחר!

סמארט טרייד - קורס הכשרה בשוק ההון - תום רוכמן
לפרטים נוספים לחצו על התמונה

לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים ותעשו שיתוף!

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!