סמארט טרייד – סקירת שוק ארה”ב – 20/04/20

תמונת רקע סקירת שוק ארהב סמארט טרייד

איזה שבוע הולך להיות לנו! נתחיל בחדשות הרעות ונעבור לחדשות הטובות:

המדדים בעולם נצבעים באדום, אירופה, אסיה, והחוזים על המדדים בארה”ב כולם בשערי ירידות.

החזרה האיטית לשגרה התחילה לאחר יום לא פשוט באסיה, בעוד שהמדד שלסין די התאפס, המדד ביפן נסגר בירידות של 1.15% בעקבות ירידה חדה בייצא בחודש שעבר.

הבנק המרכזי בסין הוריד את שיעורי הריבית על הלוואות ב20 נקודות הבסיס לרמה של 3.85%, הורדה שרוב האנליסטים כבר גילמו בציפיות שלהם.

בחודש אחד השווקים בארה”ב עלו ב25% והחזירו חצי מהירידה שנגרמה בגלל משבר הקורונה. 

אנליסטים בבנק ההשקעות גולדמן סאקס אמרו כי העסקה היא “היסטורית אך לא מספקת” והוסיפו כי הקיצוץ הוא במשפט אחד “עדיין לא מספיק ומאוחר מידי מכדי להימנע מעודף בקיבולת האחסון העולמית”

אז כן, העסקה היסטורית, אך היא לא מספקת.

קצת מאקרו עם תוספת וול סטריט:

בשבוע שעבר וול סטריט רשמה שבועיים רצופים של עליות, המשקיעים נראו אופטימיים לגבי הטיפול בוירוס הקורונה והסיכוי לפתוח חלקים מסוים בכלכלה. העליות הגיעו למרות דו”ח תמ”ג רע מאוד מכיוון סין והחדשות לגבי 22 מיליון אמריקאים שמילאו טפסים ראשוניים לאבטלה בחודש האחרון.

השבוע יביא איתו עוד חדשות על הפגיעה בתאגידים וחברות בשלב המצב הקיים, עונת הדו”חות בעיצומה וחברות כמו נטפליקס (DAL), דלתא אייר ליינס (DAL), וצ’יפוטלה (CMG) (יאמי) הולכות לדווח השבוע.

מזכיר משרד האוצר סטיבן מנוצ’ין אמר לרשת CNN כי ההסכם עם המנהיגים הדמוקרטים יכול להיחתם עד יום ראשון ולספק מיליארדי דולרים לעסקים קטנים דרך תכנית “הגנת המשכורות”.

שוב הזהב השחור בכותרות:

מחירי הנפט בארה”ב התרסקו היום (יום שני) לשפל של 21 שנים כאשר הביקוש בשוק ממשיך לרדת בעקבות וירוס הקורונה. החוזים העתידיים הל הנפט יורדים בכ 38.53% נכון לרגע זה, למחיר של $11.23 לחבית. רק לפי שבוע מחירים הנפט עוד היום מעל $20!

ירידת המחירים מגיעה לאחר שבשבוע שעבר הנפט הגיע לשפל של 18 שנים, כאשר השווקים הבינו שהסכם הורדת התפוקה של החברות המרכזיות בארגון אופק, לא היה מסכם בכלל. כבר בשבוע שעבר דיברנו על ההסכם ואמרנו שלדעתי ההסכם הזה לחלוטין לא מספיק בכדי לאזן את ההיצע אל מול הביקוש בשוק למרות כל ה”באז” שהיה בחדשות לגביו, לא היה צריך להיות אנליסט גדול בבלומברג בשביל לעשות 1+1 ולראות את מה שהיה מול העיניים.

לחצו כאן לסקירה הקודמת

אני מוסיף שהזהרנו משקיעים רבים שחשבו שזוהי הזדמנות נהדרת לקנות קרנות על הנפט, לא בגלל שבסוף צדקנו, אלא בגלל שגם אם הנפט היה עולה, זה לא היה שווה את ההימור בספקולציה על עליה שתבוא נטו בגלל אופטימיות ולא בגלל מספרים.

לאחר הירידות המשמעותיות האחרונות, יכול להיות שהשם שלו יהפוך מה”זהב השחור” ל”נחושת השחורה” 😉

גרף נפט - סקירה שבועית סמארט טרייד

התחזיות הקודרות של בנק ההשקעות גולדמן סאקס:

בדו”ח האנליסטים של הבנק כתוב כי הצפי הוא שחברות יחתכו את ההוצאות שלהן ב33% בשל העובדה שחברות מעדיפות נזילות במקרים שהכלכלה מתדרדרת.

פחות מ10% מהחברות בS&P דיווחו על רווחי הרבעון הראשון של 2020 ובינתיים התוצאות היו מאכזבות ביחס לציפיות שגם ככה היו נמוכות. בחברות שכבר דיווחו, נראתה ירידה ממוצעת של 15% ברווחים, אם מגמה זו תמשיך זו תהיה הירידה הגדולה ביותר משנה לשנה מאז הרבעון השלישי של 2009. גם קניות חזרה של מניות וחלוקת דיבידנדים יצמצמו משמעותית בשנת 2020, הצפי הוא לירידה של 50% ו23% בהתאמה. מבחינת הרווח למניה בחברות, מצפים לירידה של 15% ברבעון הראשון שתהפוך לצניחה חופשית של 123% ברבעון השני.

האנליסטים עוד צופים לירידה של:

27% בהוצאות ההון, 9% בהוצאות מחקר ופיתוח 49% הוצאות רכישת מזומנים, מה שיוביל לירידה של 26% בהשקעות לצמיחה של החברות.

בגדול, נראה כי תחזיות הבנק לא הכי אופטימיות בלשון המעטה והם צופים ירידה משמעותית כמעט בכל נתון אפשרי בדו”חות החברות ברבעונים הקרובים.

פייסבוק חוזרת לכותרות עם שירות התשלום החדש:

פייסבוק ושלושה חברות פינטק אינדונזיות מתכוונות להגיש בקשה רגולטורית לאישור השקת מערכת תשלומי מובייל חדשה בארצם. התוכנית אם תאושר, תהיה הראשונה מבין התוכניות העתידיות שחברת המדיה החברתית מאגדת תחת שירות התשלומים החדש של פייסבוק “Pay it” שנחשף בנובמבר. שירות שבו יוכלו משתמשים ברחבי פלטפורמות שונות כמו וואטסאפ ואינסטגרם לבצע תשלומים בלי לעזוב את האפליקציות בכלל.

דובר מטעם פייסבוק אמר כי החברה מתכוונת להביא את שירותי התשלומים הדיגיטליים לעוד ארצות ומאמינים כי שירות זה יביא איתו הזדמנויות בלתי רגילות לצמיחת עסקים שישתמשו בו.

מצב השווקים:

חוזים עתידיים בארה”ב לפני הפתיחה: (S&P  (-1.96%), NASDAQ (-0.92%), DOW (-2.13% 
מדדים כעת:  (%DOW (-1.04%), NASDAQ 
(+0.07%), S&P (-0.64, 

אסיה:  יפן – (Nikkei 225 (-1.15%, סין – (Hang Sang (-0.21%

אירופה: אנגליה – (FTSE (-0.98%, גרמניה – (DAX (-1.40%

סחורות: נפט (38.59%-), גז טבעי (1.94%-), זהב (0.19+), תירס (0.68%-)

אגרות חוב: 3 חודשים (0.01%-), 10 שנים (0.04+), 30 שנים (0.07%+)

סיכום קטן:

למרות שנראה שיש רק חדשות רעות השבוע, יש גם קצת חדשות טובות שהחלטתי להשמיט כדי להחזיר אתכם גם לפרופורציות לגבי העליות שהיו בשבועות האחרונים.
מצד אחד, ברור לכולם שהנתונים רעים ואנחנו אפילו עוד לא התחלנו לראות את ההשפעות האמתיות שלהם. מצד שני, הממשלות עושות הכל כדי לגרום לשווקים להישאר למעלה (לפחות ברמה סבירה).
אז אם אתם אוהבים רכבות הרים, כנראה שתהנו מנסיעה הקרובה בשווקים.

אלברט איינשטיין אמר: ” אני מעדיף להיות אופטימי וטיפש, מאשר פסימי וצודק” אבל לי יש תחושה, שאלברט לא היה מושקע בשוק ההון.

ניתוח טכני S&P 500:

גרף ניתוח טכני סקירה שבועית שוק ארהב

למרות שבתקופות כל כך תנודתיות אני נותן משקל חסר מוחלט לניתוח שכזה, אני חייב לכם אותו בכל הסקירות. שום דבר כמעט לא השתנה מהתחזית של שבוע שעבר ונראה שהשווקים מתנהגים בדיוק כמו שראינו ולכן “העתק הדבק” מהסקירה הקודמת

מדד הS&P נסגר ברמת מחירים 2874.56. למרות הירידה בחוזים היום, מבנה המחירים נראה תומך בעליות ונראה כי עדיין המומנטום הוא כלפי מעלה, למרות שכנראה לא יאריך ימים. האינדיקטורים עדיין תומכים בכיוון ואינם מראים היחלשות משמעותית כרגע. 

למרות זאת, יש יותר מידי רמות מחירים משמעותיות קרובות ויותר סביר שנראה דשדוש בטווח המתואר בגרף (אליפסה). 

 – לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

 סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים, ותעשו שיתוף!

#סמארט טרייד – ניהול נכון בשוק ההון

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!