סקירת שוק ארה”ב – 27/04/20 – סמארט טרייד

תמונת רקע - סמארט בלוג פיננסי - סקירת שוק ארהב
אז נתחיל בחדשות הטובות / הבריאות? 
 
בוריס ג’ונסון ראש ממשלת בריטניה חוזר לעבוד. אם לא ידעתם, ג’ונסון חלה לפני כשבועיים בנגיף הקורונה והושפז בטיול נמרץ. המניות בבריטניה משתתפות בראלי העולמי  בשל ציפיות  למהלכים של הבנק המרכזי עכשיו כשג’ונסון חזר לעבודה. 
 
הבנק ביפן התחיל את גל הפעולות של הבנקים המרכזיים השבוע. הבנק החליט להפסיק את המכסות על רכישת אגרות חוב ממשלתיות ומרחיב את רכישת הניירות המסחריים והלוואות. 
הבנקים המרכזיים באירופה וארה”ב גם צפויים להחליט על עוד מהלכים השבוע. 
 
חזרה לשגרה, פתיחה של ערים בעולם הולכת להתחיל לה לאט לאט..
פתיחת העיר ניו יורק כנראה תתחיל באמצע מאי כך משתמע מפי מושל העיר.
ראש ממשלת איטליה ג’וזפה קונטה אמר שהמדינה תקל בסגר כבר מהרביעי למאי, בעוד שצרפת תציג את תכנית היציאה שלה מהסגר ביום שלישי. כנראה שהשווקים יחזרו לעצמם לאט לאט, לפחות לפי התכניות הרשמיות של הממשלות. האם זה מהלך חכם? האם זה טוב לשווקים?
טוב בשביל זה אנחנו מכינים סרטון השבוע עקבו אחר ערוץ היוטיוב כדי לקבל על כך התראה 😉
 מניית טסלה (TSLA) ממשיכה את גל העליות ועולה במסחר המוקדם בעוד 1.78% לאחר שהחברה קבילה כמה שדרוגים בדירוג האנליסטים למרות הירידה בביקוש בטווח הקצר. 
המשקיעים מתמקדים במספרי השיא במספר המסירות שהיו לטסלה ברבעון הראשון. 
 
אנליסטים בבנק ההשקעות גולדמן סאקס (GS) אומרים כי קצב חדירת שוק המכוניות החשמליות לשווקים הסטנדרטיים יגדל מ2% שהיה בשנה שעברה עד -15% עד שנת 2030, אפילו שמחירי הגז מאוד נמוכים וכנראה ימשיכו כך למשך תקופה. 
אין עוד שום מילה מטסלה על ההשפעות הכלכליות בשל נגיף הקורונה לאחר שהחברה סגרה את רוב הייצור שלה בסוף מרץ. המשקיעים ירצו לדעת האם הייצור והמכירות של הרכב החדש שלהם “Model Y” הושפעו משמעותית מהנגיף. 
 
מה המספרים אומרים בינתיים?
 
המניה הביסה את ביצועי המדד בהפרש עצום. המניה עולה ב80% השנה בעוד שהמדדים עדיין בטריטוריה שלילית. המניה עלתה ב25% בחודשים של ינואר עד מרץ, בניגוד למדדים שירדו כמעט באותם אחוזים. 
המניה גם מנצחת את החברות (יריבות?) שלה בתעשייה כאשר חברות כמו (General Motors (GM), Ford Motor Co. (F נפלו השנה ב41% ו46% בהתאמה.
 
האנליסטים מצפים להכנסות ממכירות של 6.16 מיליארד דולר, ירידה של 500 מיליון מהצפי של 6.6 מיליארד בינואר. 
בעוד שמהכירות לכל השנה ירדו ל30.11 מיליארד מ32 מיליארד, עוד מצפים לירידה של 25 סנט ברווח למניה ברבעון הראשון. 
החברה מתכננת לדווח את הנתונים לרבעון בעוד כיומיים.
חברת (Ashtead” (AHT”  , חברה להשכרת ציוד, מזנקת ב 7% לאחר שהודיעה כי לאחר שבחנה את כל מצב הטבע האפשריים ואספה נתונים, היא תישאר בעלת תזרים מזומנים חיובי לאורך השנה הבאה.
עוד הוסיפה כי ההכנסות מהשכרות בארה”ב בלבד ירדו בערך ב15%, כאשר היא צופה רווח של   11.4 מיליארד דולר. 
רשת המלונות (InterContinental Hotels” (IHG” עולה במסחר המוקדם ב 5% כאשר מפעיל המלון הודיע ששיפר את עמדת הנזילות של החברה מ2 מיליארד דולר ל1.35 מיליארד דולר בלבד. הרשת הודיעה כי תפוסת המלונות שפתוחים נמצאת בטווח ה20%. 

אנו מתחילים שבוע שיכול להתוות את הכיוון של כל עונת הדו”חות. חברות ענק כמו אמאזון, אפל, טסלה, בואינג, אקסון מובייל ועוד מדווחות השבוע. בינתיים, נראה כי משקיעים די חיוביים ביחס לעונת הדו”חות כאשר יותר מ200 חברות דיווחו עד עכשיו ומניות שפספסו את צפי האנליסטים ירדו בממוצע רק ב0.72 אחוז ב”ימי התגובה” לדו”חות, היסטורית, מניות שפספסו בנתון הרווח למניה ירדו בממוצע ב3.6%.
ו.. קצת מהכל כי לא מצאתי משהו יותר מידי מעניין לדבר עליו, אז קצת מכל ירק ומקבלים אחלה סלט לא?
 
– סטיבן מונצ’ין מזכיר האוצר אמר שהכלכלה תתחיל להתאושש ברבעון השלישי אחרי תקופה של פתיחות סגר ועסקים בחודשים               מאי-יולי.
 
– ביל גייטס (מייסד מייקרוסופט) אומר כי המפתח לפתיחת השווקים בארה”ב הוא “בדיקות, בדיקות ועוד בדיקות”. איתור מוקדי הינגעות ובדיקות בכמויות אדירות הייתה הכרחית כדי למצוא התפרצות שנייה של הנגיף.
 
– גול עצמי? הרווחים של חברת אדידס, ענקית הלבשת הספורט ירדו ב95% ברבעון הראשון והזהירה כי כנראה תיפגע עוד יותר בגלל הנגיף. המכירות ירדו גם הן ב19% ל4.75 מיליארד
 
– בית חולים בניו יורק החל לעשות ניסויים בתרופות לצרבת כטיפול לנגיף הקורונה
 
– בואינג תארח את פגישת מחזיקי המניות השנתית שלה היום. העיתוי טיפה מוזר משום שהחברה צריכה גם ככה לדווח ביום רביעי ולכן צופה שהפגישה תעשה לאחר הדו”חות כדי שיוכלו לדון בהם.
מה שיעניין את המשקיעים בפגישה הקרובה הוא לא חדשות לגבי נגיף הקורונה והשפעותיו על החברה, גם לא על ההתפתחויות לגבי מטוסי ה737 שהתרסקו בעבר, אלא כנראה התמקדו בבחירת הדירקטוריון ושכר הבכירים בחברה. 

מצב השווקים:

חוזים עתידיים בארה”ב לפני הפתיחה: (%S&P  (+0.95%), NASDAQ (+1.16%), DOW (+0.91 

אסיה:  יפן – (Nikkei 225 (+2.71%, סין – (Hang Sang (+1.88%

אירופה: אנגליה – (FTSE (+1.43%, גרמניה – (DAX (+2.46%

סחורות: נפט (24.97%-), גז טבעי (5.12%-), זהב (%0.21+), תירס (1.86%-)

אגרות חוב: 3 חודשים (0.01%-), 10 שנים (0.02%+), 30 שנים (0.02%+)

סיכום קטן:

הולך להיות שבוע מרתק וסוער. הודעות בנקים מרכזיים, פתיחות שווקים ודיווחים רבעוניים של חברות הולכות לככב בכותרות ויש סיבה לכך. כנראה שמה שיקרה השבוע, למרות שלא כל כך מדברים על זה, כנראה הולך להכתיב את השבועות הקרובים מבחינת מהלכי השוק ולכן חשוב להיות דרוכים לשאוב את כל המידע האפשרי. 

בסך הכל נראה כי המשקיעים אופטימיים ולמרות שרואים פגיעה משמעותית בכלכלה ברחבי העולם, הם כבר מתמחרים את ההתאוששות שלה במחירי השוק. האם זה יחזיק בסופו של דבר? נחכה ונראה. 

ניתוח טכני S&P 500:

מדד S&P500 סקירה שבועית סמארט טרייד - שוק ההון

אז התחזית של שבוע שעבר באמת התממשה, ואני לא רואה אותה משתנה בשבוע הקרוב. מה שכן, בהחלט יכול לראות שבמידה ודיווחי החברות יהיו יחסית חיוביים, נראה את השוק שואף יותר כלפי מעלה 

מדד הS&P נסגר ברמת מחירים 2836.75. ומצופה לנו התחלה חיובית היום כפי שמתואר למעלה.

מבנה המחירים נראה תומך בעליות ונראה כי עדיין המומנטום הוא כלפי מעלה, למרות שכנראה לא יאריך ימים. האינדיקטורים עדיין תומכים בכיוון ואינם מראים היחלשות משמעותית כרגע. 

למרות זאת, יש יותר מידי רמות מחירים משמעותיות קרובות ויותר סביר שנראה דשדוש בטווח המתואר בגרף (אליפסה). 

 – לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

 סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים, ותעשו שיתוף!

#סמארט טרייד – ניהול נכון בשוק ההון

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!