סקירת שוק ההון – ארה”ב 14.12.2020

סקירת שוק ההון ארהב - סמארט טרייד - תום רוכמן - מסחר בבורסה

אז מה יש לנו בסקירת שוק ההון השבוע?
חיסוי הקורונה יוצאים לדרך בכמה מדינות בעולם, הנפקות וחבילות סיוע שלא מקבלות אישורים, האם משבר הקורונה עומד להסתיים בכלל?

קצת נתונים..
החוזים על המדדים בארה”ב חיוביים נכון לעכשיו:

המדדים באסיה ובאירופה נכון לרגע זה:

סריקת שוק ההון ארהב - סמארט טרייד - תום רוכמן

חדשות

הברקזיט שוב עולה לכותרות:

נשיא בריטניה בוריס ג’ונסון נפגש בשבוע שעבר לבריסל, עיר הבירה של בלגיה, לארוחת ערב עם נשיאת הנציבות האירופית אורסולה וון דר ליין (כן, זה השם שלה). הפגישה לא הניבה פירות ונראה כי עדיין יש מחלוקות על נושאי מפתח כמו: זכויות דיג, חבילות סיוע ממשלתי ודרכי יישוב מחלוקות עתידיות. למרות זאת, גורמים כירים חזרו לשולחן הדיונים ובריטניה ביחד עם האיחוד הודיעו ביום ראשון כי השיחות ימשיכו להתקיים.

הסוחרים רואים את הארכת השיחות כדבר חיובי, אבל הם לא יירגעו לגמרי עד שהנושאים ייפתרו סופית ויהיה הסכם ברור בין שני הצדדים. אז איך אנחנו יודעים שהמשקיעים עדיין עם תקווה בלב? טוב, הפאונד עוד לא צלל אל מול הדולר נכון? וזה אומר שיש עוד אמונה בהסכם מוגמר. הפאונד נסחר בתחילת החודש ברמה של 1.35 לעומת הדולר. היום הוא כבר נסחר ברמה של 1.33 ואנליסטים בכירים אומרים שבמידה ולא יהיה הסכם, הפאונד יכול לרדת לרמה של 1.20.

אין הסכם על חבילת הסיוע:

בשוק האמריקאי מחכים כבר בכיליון עיניים לחבילת התמריצים החדשה שתקועה כבר בחודשים של אי הסכמה בין הצד הרפובליקני לדמוקרטי בארה”ב. לאחר שהסנאט אישר בשבוע שעבר שבוע הארכה נוסף למימון הממשלתי כדי למנוע את השבתת הממשלה, אנחנו מגיעים לשבוע שבועיים קריטיים להמשך המגמה בשוק.

אישורים ראשונים לחיסונים!

החיסון של חברת פייזר (PFE) קיבל אישור מה FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי קיבלת אישור ביום שבת האחרון. כבר עכשיו מדינות כמו בריטניה וישראל מתכוונות לצאת במבצעי חיסון לאזרחים ואף בארה”ב.
לא שדברים כאלו כבר ברובם מתומחרים פנימה. 

עברנו שבוע מטורף של הנפקות:

שתי חברות (Door Dash (DASH ו(AirBNB (ABNB התחילו את שבוע שעבר כחברות פרטיות שתומחרו בשווי משולב של 34 מיליארד דולר, אך סיימנו את השבוע עם שווי של 170 מיליארד דולר! כן, שמעתם נכון. מיותר להגיד שההנפקות שלהן היו מעבר לכל החלומות וניפחו את שווי החברות הללו מאוד מהר. בהנפקת AirBNB התמחור הראשוני היה באזור 44-50 דולר, אך כוחות השוק הביאו את התמחור הראשוני ל68 דולר, כאשר היא סיימה את היום במחיר 142 דולר.

חברה יותר קטנה שהונפקה שכנראה לא שמעתם עליה, הנה חברת (C3.ai (AI שהצפי היה לתמחור בין 30-34, אך לפחות תומחרה במחיר 42 דולר, התחילה להיסחר במחיר 100 דולר וסיימה באזור ה120 דולר, מה שנתן לחברה שווי חברה שקפץ מ5.6 מיליארד ל13 מיליארד.

מסחר בבורסה - חברת ABNB - סמארט טרייד - תום רוכמן

אירועיים משמעותיים ודיווחי חברות

יומן אירועים כלכליים:

יומן אירועים כלכליים - ארהב - סמארט טרייד - סקירת שוק ארהב

יומן רווחי חברות:

ניתוח טכני:
מתחילים את השבוע ברוח חיובית, נראה כי כי אנחנו ברמת מחירים שבה אם לא יקרה משהו משמעותי בשוק, הירידות יהיה יחסית מתונות ופנינו למעלה כרגע. לרגע זה נראה כי מגמת העלייה ואף ניתן לראות שבירה של תבנית W ברורה שמראה על המשכיות בכיוון המגמה, במידה ויהיו ירידות ירידות, הן יהיו מתונות עד קווי התמיכה המסומנים, מבחינתם אינדיקטורים, עדיין ניתן לראות כניסת כספים ומגמה חיובית.. לכן, לא הייתי ממהר להגיד שאנחנו ברמות מתוחות מידי, ונראה כי יש עוד לאן להגיע במיוחד אם נתקדם מבחינת החיסון, הבחירות בארה”ב והמשך פעילות השווקים.

ניתוח טכני

מדדים:

למרות שאנו מתחילים את השבוע ברוח שלילית מתונה, נראה כי כי אנחנו ברמת מחירים שבה אם לא יקרה משהו משמעותי בשוק, הירידות יהיה יחסית מתונות. לרגע זה נראה כי מגמת העלייה ואף ניתן לראות שבירה של תבנית W ברורה שמראה על המשכיות בכיוון המגמה. מבחינת המומנטום, ניתן לראות שהוא עדיין חיובי וכי קיימת כניסת כספים לשוק. לכן, לא הייתי ממהר להגיד שאנחנו ברמות מתוחות מידי, ונראה כי יש עוד לאן להגיע במיוחד אם נתקדם מבחינת החיסון, הבחירות בארה”ב והמשך פעילות השווקים.

המדדים הראשיים בארהב - סריקת שוק ארהב - סמארט טרייד
לחיצה על הגרף למעבר למערכת הגרפים של Tradingview

מניות מעניינות:

קבוצות למידה למסחר והשקעות בשוק ההון - השקעות בשוק ההון - סמארט טרייד
לפרטים נוספים לחצו על התמונה

לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים ותעשו שיתוף!

סמארט טרייד - טריידינג וויו - Tradingview
לכניסה למערכת הגרפים המתקדמת
סמארט טרייד - תום רוכמן - אינראקטיב ברוקרס ישראל פתיחת חשבון ברוקר
לפתיחת חשבון וקבלת הטבות עם הברוקר לחצו כאן
טרייד סטיישן - trade station - סמארט טרייד - תום רוכמן לוגו
לפתיחת חשבון וקבלת הטבות עם הברוקר לחצו כאן
שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!