סקירת שוק ההון – ארה”ב 30.11.2020

השקעות בשוק ההון - סקירת שוק ארהב - סמארט טרייד

אז מה יש לנו בסקירת שוק ההון השבוע?
ראשית כל ולפני כל.. CYBER MONDAY, תשכחו רגע מהשווקים ותנסו למצוא לעצמכם עסקאות שוות על מוצרים טכנולוגיים. לא לשכוח לבדוק שלא הקפיצו לכם את המחיר לפני המבצע והפכו את המבצע ללא קיים. 


נראה כי אסיה וארה”ב מתחילות את השבוע שליליות בעוד שאירופה יחסית חיובית. 
החוזים על המדדים בארה”ב נסחרים על הצד השלילי:

המדדים באסיה ובאירופה נכון לרגע זה:

סמארט טרייד - השקעות בשוק ההון - המדדים בעולם

חדשות

ג’נט ילן לראשית משרד האוצר:

הנשיא (הכנראה) נבחר ג’ו ביידן קבע פגישה עם ג’נט ילן לשעבר יו”ר הפדרל רזרב. ביידן מתכנן להציע את ילן להיות ראש משרד האוצר בארה”ב והשבוע היה נראה שהמשקיעים ממש אוהבים את הבחירה הזו בשל העליות שחווינו. הבחירה מראה שביידן מכוון לכלכלה יחסית ליברית ומאוזנת. למרות ששוק המניות כן הגיב לעניין, נראה כי שוק ההון האג”ח לא הגיב באופן קיצוני מידי והתשואות לאג”ח ממשלתי ל10 שנים עלו לתשואה של 0.88% מתשואה של 0.82%

ילן יחסית תומכת במדיניות “יונית” (כן כמו נצית Hawk רק Dove, אל תשאלו אותי למה ומה מי מו הם קוראים לשיט הזה ככה בארה”ב, זה פשוט ככה).
זה אומר שהיא תומכת בכלכלה מוניטרית וסביבת ריבית נמוכה. מדיניות שכזו שמה דגש על מדדים כמו אבטלה נמוכה יותר מאשר על גובה האינפלציה ולכן מעודדים שוק עבודה יעיל ופורה גם אם מתפשרים על אינפלציה גבוהה מהרגיל

תמריצים חדשים לכלכלה:

התמריץ הקודם ב CARES בשווי 2.2 טריליון דולר כבר נעלם והטבות למבקשי אבטלה הולכות להיגמר בדצמבר. לכן, הדבר הראשון שיושב על שולחן ממשלת ביידן הוא תמריץ פיסיקלי חדש. לאחר חודשים של משא ומתן, שני הצדדים (הדמוקרטים והרפובליקנים) לא הגיעו להסכמה על גובה התמריץ והוא נדחה עד עכשיו. גורמים בממשלה אמרו שהם יכוונו לתמריצים בשווי של כמה טריליוני דולרים בשנת 2021 ותגובות אחרונות מצד ילן מרמזות על כך שהיא גם תדחוף בכיוון עם תמריצים עד אשר איום הקורונה יעבור. 

“יש כמה מגבלות למדיניות מוניטרית, וחשוב לשלב מדיניות פיסקלית כדי לאזן את הפער הזה” (כן גם אני שפשפתי את העניינים כשהיא אמרה את זה, למרות שהיא תמיד הייתה שפויה בנפשה אז זה די הגיוני בסך הכל)
“בזמן שהמגפה עדיין משפיעה באופן חזק על הכלכלה, אנחנו צריכים להמשיך עם תמיכה פיסקלית רחבה”.

מכירות בלאק פריידי, האם קנו יותר או פחות?!

ע”פ חברת Adobe Analytics, המכירות המקוונות עליו ב22% ביחס לשנה שעברה והגיעו לשיא של 9 מיליארד דולר בקניות באינטרנט. נראה כי אנשים שמרו את הכסף שלהם בכיס והם מתכוונים לבזבז אפילו יותר היום בהנחות הסייבר מאנדי עם קניות בשווי 12 מיליארד דולר – אלו חדשות מצוינות לכל חברות ה Ecommerce למיניהן ויכול בהחלט לתרום להן בדו”חות הבאים.

ביטקוין, הזהב הוירטואלי:

הביטקוין חווה בשבוע שעבר ירידה חדשה של כמעט 14% לאחר שהגיעה במחיר השיא לתקופה האחרונה לשיא הקודם שלו. אפשר לייחס את הירידה הזו לשני דברים מרכזיים. 
1. הברור מכל, הגעה לשיא הקודם ומימוש רווחים של משקיעים שנכנסו במחירים הנמוכים יותר (כולל אלגוריתמים למיניהם)
2. רגולציה רגולציה רגולציה – דיווחים ושמועות ממשרד האוצר לגבי החמרת הרגולציה על המטבעות הקריפטוגרפיים על הפרק. השמועות אומרות שהממשל הולך לעקוב אחרי בעלי ארנקים דיגיטליים, במידה והדבר יצא לפועל, אנו יכולים לצפות לירידה משמעותית במחירי המטבע. 
3. כן אני יודע שכתבתי 2 אבל יש גם 3.. בורסת המטבעות OKEX הודיעה כי היא מאפשרת חזרה את האפשרות למשוך מהחשבונות רווחים שנצברו, כאשר הרווחים הללו משוערכים בערך ב70% בשל עליית המטבע. ברגע שהמטבעות חופשיים לזוז, הגיוני שהרבה סוחרים ירצו להוציא את הרווחים שנצברו להם. לרגע זה הביטקוין קצת התאושש ונסחר ברמת מחירים של 18382 ברגע זה, רמה שמאוד קרובה לשיא הקודם. 

סמארט טרייד- השקעות בשוק ההון - גרף ביטקוין

חברת טסלה (TSLA) – חשמל זורם בגלגליה, ככה לאט לאט… נו מכירים את השיר בקיצור 😉

ביצועי החברה ממשיכים להשאיר אבק כמעט לכל חברה אפשרית בשוק ובהחלט למדדים עצמם, אך רשות הבטיחות בכבישים האמריקאית הודיעה כי תתחיל חקירה נגד החברה בחשד לבעיות בטיחות ל115 אלף מכוניות של החברה בקשר לבעיות במתלי המכוניות הקדמיים. 
רשות הבטיחות מחוייבת לבצע חקירה ברגע שהיא מקבלת מספר מסוים של תלונות שקשורות לרכבים, זה לא דבר שהוא יוצא מן הכלל לאף יצרן רכב, לכן, כנראה שהדבר לא ישפיע מידי על החברה משום שזה דבר שקורה מפעם לפעם אצל כל יצרני המכוניות. למרות זאת, יש לשים עין על העניין ולראות מה יהיו ממצאי החקירה של רשות הבטיחות.

חברת אסטרה זנקה (AZN) –  נראה כי החברה מתכוונת לעוד ניסוי גלובלי כדי להפיג כל אי וודאות בנוגע לאפקטיביות החיסון שלה.

החברה רוצה שהניסוי החדש יוכיח אפקטיביות של 90% שהראו במחקר הקיים. התוצאות במחקר הקודם שהראו שרמות מינון קטנות אפקטיביות יותר כנראה נבעו מאי התאמה כלשהי בייצור. החברה ושותפתה אוניברסיטת אוקספורד לא פרסמו את המידע באופן מיידי, מה ששם את השקיפות שלהן בספק.

“לאחר שנראה שמצאנו יעילות טובה יותר, אנחנו צריכים לאשר את הדבר במחקר נוסף” אמר מנכ”ל חברת אסטרה זקנה בראיון שלו. “זה כנראה יהיה עוד מחקר גלובלי אבל המחקר הזה אמור להיות מהיר יותר משום שאנו יודעים שהיעילות גבוהה ולכן אנחנו צריכים מספר משתתפים נמוך יותר.”
נשיא משרד הבריאות בבריטניה ביקשת הרגולטור הרפואי במדינה לעקוף את הסוכנות הרפואית באו”ם על מנת לאשר את החיסון של החברה באופן מהיר יותר.

אירועיים משמעותיים ודיווחי חברות

יומן אירועים כלכליים:

יומן רווחי חברות:

ניתוח טכני:
למרות שאנו מתחילים את השבוע ברוח שלילית מתונה, נראה כי כי אנחנו ברמת מחירים שבה אם לא יקרה משהו משמעותי בשוק, הירידות יהיה יחסית מתונות. לרגע זה נראה כי מגמת העלייה ואף ניתן לראות שבירה של תבנית W ברורה שמראה על המשכיות בכיוון המגמה. מבחינת המומנטום, ניתן לראות שהוא עדיין חיובי וכי קיימת כניסת כספים לשוק. לכן, לא הייתי ממהר להגיד שאנחנו ברמות מתוחות מידי, ונראה כי יש עוד לאן להגיע במיוחד אם נתקדם מבחינת החיסון, הבחירות בארה”ב והמשך פעילות השווקים.

ניתוח טכני

מדדים:

למרות שאנו מתחילים את השבוע ברוח שלילית מתונה, נראה כי כי אנחנו ברמת מחירים שבה אם לא יקרה משהו משמעותי בשוק, הירידות יהיה יחסית מתונות. לרגע זה נראה כי מגמת העלייה ואף ניתן לראות שבירה של תבנית W ברורה שמראה על המשכיות בכיוון המגמה. מבחינת המומנטום, ניתן לראות שהוא עדיין חיובי וכי קיימת כניסת כספים לשוק. לכן, לא הייתי ממהר להגיד שאנחנו ברמות מתוחות מידי, ונראה כי יש עוד לאן להגיע במיוחד אם נתקדם מבחינת החיסון, הבחירות בארה”ב והמשך פעילות השווקים.

השקעות בשוק ההון - סמארט טרייד - ניתוח טכני על המדדים בארהב
לחיצה על הגרף למעבר למערכת הגרפים של Tradingview

מניות מעניינות:

קבוצות למידה למסחר והשקעות בשוק ההון - השקעות בשוק ההון - סמארט טרייד
לפרטים נוספים לחצו על התמונה

לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים ותעשו שיתוף!

סמארט טרייד - טריידינג וויו - Tradingview
לכניסה למערכת הגרפים המתקדמת
סמארט טרייד - תום רוכמן - אינראקטיב ברוקרס ישראל פתיחת חשבון ברוקר
לפתיחת חשבון וקבלת הטבות עם הברוקר לחצו כאן
טרייד סטיישן - trade station - סמארט טרייד - תום רוכמן לוגו
לפתיחת חשבון וקבלת הטבות עם הברוקר לחצו כאן
שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!