סמארט טרייד – סקירת שוק ארה”ב – 13/04/20

1רקע סקירת שוק ארהב שבועית סמארט טרייד

יש זהב.. ויש זהב שחור..

מחירי הנפט עולים היום אחרי שארגון אופק+ הגיע לעסקה חסרת תקדים לחתוך בתפוקת הנפט. 

החוזים על הנפט עלו הבוקר ב5% למחיר 23.9 לחבית לאחר שהארגון הסכים לחתוך את תפוקת הנפט בכ9.7 חביות ליום החל מחודש הבא. החוזים על נפט מסוג ברנט גם הם עלו ב4.5% למחיר של 32.88. העסקה אמורה להחזיר את האיזון לשוק האנרגיה העולמי שקיבל טלטלה לא קלה בעקבות וירוס הקורונה ומלחמת הייצור בין חברות הארגון. כעת החוזים מראים ירידה של כ0.09%.

בשבועות האחרונים הנפט ירד לשפל של 18 שנים. הירידה הגיעה לאחר שרוסיה והערב הסעודית נטשו שנים של הסכמים על קיצוצי בתפוקה בחודש מרץ, מה שגרם לפריצת מלחמת מחירים שהציפה את השוק בנפט בעוד שוירוס הקורונה הוריד מהצד השני של המתרס את הביקוש בצורה משמעותית מה שדחף את המחירים אפילו נמוך יותר. 

ההחלטה אתמול (יום ראשון) הגיעה לאחר שארגון אופק+ ניסה להגיע להסכם ביום חמישי לחתוך את התפוקה בכ10 מיליון חביות ליום, אבל מקסיקו לא הסכימה לחתום על ההסכם. 

ביום שישי, נשיא מקסיקו “Andrés Manuel López Obrador” (רוצה להוסיף עוד שם ולתפוס לי שורה שלמה בסקירה?) אמר שהמדינה מוכנה לחתוך את התפוקה של ב100,000 חביות ליום, מה שהיה הרבה פחות ממה שהוצע בפגישה ביום חמישי. הנשיא טראמפ התפקד ואמר כי הוא מוכן לתת יד למקסיקו ולקצץ בתפוקה של ארה”ב ב250,000 חביות כדי להשלים על כמות החביות שמקסיקו לא הסכימה לצמצם, “זו כמות קטנה בשבילנו, אבל כמות גדולה בשביל מקסיקו”, כל זאת למרות שארה”ב לא חברה בארגון אופק+. 

למרות זאת, הקיצוץ בתפוקה מתרגם ל10% בלבד מהכמות הרגילה המסופקת לעולם, הרבה פחות מכמה שהביקוש לנפט ירד בעקבות משבר הוירוס. 

אנליסטים בבנק ההשקעות גולדמן סאקס אמרו כי העסקה היא “היסטורית אך לא מספקת” והוסיפו כי הקיצוץ הוא במשפט אחד “עדיין לא מספיק ומאוחר מידי מכדי להימנע מעודף בקיבולת האחסון העולמית”

אז כן, העסקה היסטורית, אך היא לא מספקת.

שני סינים עם כינור גדול לחשו לי ש..

ביום שישי, סין תדווח את נתוני התוצר המקומי הגולמי לרבעון הראשון של השנה, הנתונים יראו עד כמה הכלכלה השנייה בעולם נפגעה ממשבר הקורונה. כלכלנים רבים צופים כי נראה התכווצות בנתונים בפעם הראשונה מאז 1970. 

ביום רביעי שעבר ראינו חדשות מאוד בסקטור השירותים של הכלכלה הענקית הזו. 

בסקר של חברת המדיה “Caixin” הם אמרו כי מדד מנהלי הרכש לסקטור צנח לרמה של 26.5 מרמה של 51.8 בחודש שקדם לו, הנתון הכי נמוך שאי פעם תועד בסקר מאז שהוא התחיל ב2005, נתון מתחת ל50 מראה על התכווצות ולא על צמיחה. 

גם המפעלים בסין הראו נתונים רעים מאוד לחודש פברואר בעוד שהם מתמודדים עם סגר ממושך וקושי במילוי המשרות בעקבות הגבלות התנועה במדינה. 

קצת מידע כדי להכניס את מה שכתבתי לפרופורציה – ב1976, כלכלת סין התכווצה בכ1.6%, כאשר  המוות של מנהיג המפלגה הקומוניסטית “Mao Zedong” סיים עשור של מהומות חברתיות ופוליטיות. מאז, סין פרחה וגדלה בקצב שנתי ממוצע של 9.4% בין 1978-2018 לאחר שביצעה סדרה של רפורמות כלכליות. המספרים שכעת מצפים להם הם צמיחה של 4% (ירידה מ6% מהרבעון האחרון של שנת 2019), כאשר המספרים יכולים להיות נמוכים הרבה יותר ממה שמצופה.

עונת הדו”חות לפנינו..

אז אמריקה כמו שאנחנו מכירים אותה נפגעת קשה מוירוס הקורונה. המון עסקים בייחוד קמעונאים ומסעדות סגורים, חברות תעופה, אירוח ותעשיית ייצור הרכב פשוט פסקו לעבוד כמעט כליל.

כאשר אנחנו לוקחים בחשבון את כל מה שקורה, די ברור שעונת הדו”חות הזו הולכת די עקובה מדם. 

מבחינת השווקים, נראה היה כי חבילות ההצלה של הממשלה והירידה בקצב המתים עשו את שלהם והקפיצו את השוק, אך האם אנליסטים ומשקיעים מנוסים לא מתמחרים נכון את מה שהולך לקרות לנו עכשיו בעונת הדו”חות? האנליסטים צופים שדו”חות החברות במדד הS&P ירדו בכ10% בהשוואה לרבעון המקביל בשנה הקודמת. אלו יהיו הביצועים הגרועים ביותר מאז שהן חוו ירידה של 15% ברבעון השלישי של 2009.

חשבתם שנגמר? לא ממש..

האנליסטים מצפים לירידה של 20% ברבעון השני של השנה, אז אני חזור על השאלה, האם כל זה מתומחר כרגע בשוק? לדעתי לא, אבל ימים יגידו.

הנפקות הווו ההנפקות!

אז איפה עוד השוק קיבל מכה, האמת מכיוון די צפוי. ברבעון האחרון של 2019 היו רק 35 חברות שהנפיקו את עצמך לעומת 54 ברבעון הראשון של 2019 שהיה אמור להיות קשה בשל השבתת הממשלה שהאפילה על השוק.

מתוך 35 החברות שהנופקו, 13 הגיעו מסקטור הפיננסים, 9 מכיוון סקטור הבריאות, שאר החברות מפוזרות על פני הסקטורים האחרים.

בחודשיים האחרונים היו רק שתי חברות שהנפיקו את עצמן בשוק. 

פחות חברות חדשות, פחות כספים שנכנסים לשוק, פחות צמיחה וכן הלאה והלאה..

עונת הדו”חות להתחיל כמובן עם הבנקים הגדולים וחברות ניהול נכסים פיננסים:

Mega banks JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC), Bank of America (BAC) and Citigroup (C), Goldman Sacks (GS)Blackrock (BLK), State Street (STT)

תתכוננו לירידה משמעותית ברווח למניה מכיוון הבנקים.

קצת  נתונים על השווקים:

הסגירה האחרונה בשווקים העולמיים הייתה חיובית.

FTSE באנגליה (2.90%+)DAX בגרמניה (2.24%+), Hang Seng בסין (1.38%+), Nikkei ביפן (2.33%-)

החוזים העתידיים על המדדים בארה”ב: 

(S&P (-0.52%), Nasdaq (-0.46%), Dow (-0.5%)

סחורות:

נפט (0.09%+),  גז טבעי (3.4%+), זהב (0.99%-), תירס (0.59%-)

 

אירועים כלכליים:

יומן אירועים כלכליים

 

ניתוח טכני: 

גרף ניתוח טכני סקירה שבועית שוק ארהב
לכניסה לגרף המלא לחצו על הגרף

למרות שבתקופות כל כך תנודתיות אני נותן משקל חסר מוחלט לניתוח שכזה, אני חייב לכם אותו בכל הסקירות 12

מדד הS&P נסגר ברמת מחירים 2789.83, על רמת התנגדות וניתן לראות כי גם הממוצע הנע נמצא בדיוק ברמה זו. למרות הירידה בחוזים היום. מבנה המחירים נראה תומך בעליות ונראה כי עדיין המומנטום הוא כלפי מעלה, למרות שכנראה לא יאריך ימים. האינדיקטורים עדיין תומכים בכיוון ואינם מראים היחלשות משמעותית כרגע. למרות זאת, יש יותר מידי רמות מחירים משמעותיות קרובות ויותר סביר שנראה דשדוש בטווח המתואר בגרף. 

מצטער שהסקירה לא כזו מעניינית, אין הרבה חדשות כשכל החברות מושבתות 😉

 – לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

 סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים, ותעשו שיתוף!

#סמארט טרייד – ניהול נכון בשוק ההון

#שוק ההון – רעיונות מסחר

שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!