רובין הוד תחת חקירה של רשות ניירות הערך בארה”ב

לימודי מסחר בשוק ההון - סמארט טרייד - רובין הוד תחת חקירה של רשות ניירות הערך בארהב

רובין הוד נמצאת תחת חקירה של רשות ניירות הערך בארה”ב (SEC) והרגולטור של התעשייה הפיננסית (FINRA) בשל נפילת המערכות שלה בחודש מרץ. 

הפרטים על החקירה מועטים, אך סוכנות בלומברג מדווחת כי קבילה מידע מגורם המעורב בחקירה המשותפת. מוקד מרכזי בחקירה הוא כיצד התנהלה החברה ואיך הגיבה להפרעה משמעותית בשירותים שלה בחודש מרץ האחרון. 

הרגולטורים לא רואים בעין יפה את התגובה האיטית של החברה למצב החירום שהיה בחודש מרץ

במחצית הראשונה של 2020, רובין הוד קיבלה יותר מ400 פניות מסוכנויות להגנת הצרכן. בהשוואה, חברות ידועות כמו צ’ארלס שוואבס (SCHW) קיבלו רק 126 תלונות, חברת אי-טרייד (ETFC) קיבלה רק 111 תלונות וחברת פידליטי קיבלה רק 69 תלונות באותה תקופת זמן. רוב התלונות היו בנוגע לכשל במערכות המסחר בחודש מרץ והתגובה האיטית של החברה שגרמה לסוחרים להפסיד אלפי ועשרות אלפי דולרים לאחר שלא הצליחו לסגור את העסקאות שלהם.

הפלטפורמה חוותה הפסקת שירות של 17 שעות רצופות. לקוחות לא הצליחו לגשת לחשבונות שלהם ולבצע עסקאות בזמן שמניות זינקו לאחר תקופה של נפילות בעקבות נגיף הקורונה. יותר גרוע מכך, לא היה ניתן להגיע לשירות הלקוחות של החברה ולקבל מענה לגבי מה שקורה מה שהשאיר את המשקיעים באפלה. למרות שבסופו של דבר השירות התחדש, לחברה היו עוד שתי הפסקות פעילות קצרות באותו החודש. 
על פי הצהרות שפרסמה החברה באותה התקופה, הפסקות חודש מרץ היו כתוצאה מעומס גדול על תשתית המערכות שנבעה מנפח מסחר גדול במיוחד ומספר שיא של נרשמים חדשים לשירות. יש להוסיף כי לאחר חודש מרץ, בכל חודש בחודשו עדיין היו תקלות עם מערכת המסחר, אך כמובן לא חמורות כמו זו שהייתה במרץ.

בזמן שהפופולריות של רובין הוד (שפונה בעיקר לקהל הצעיר והפחות מבין) עלתה בחדות – החברה הוסיפה לשורותיה 4.31 מיליון חשבונות חדשים בחודש יוני בלבד, ועכשיו החברה מוערכת בשווי של 11.2 מיליארד דולר – מערכת התפעול שלה דורש חקירה ושיפור מאסיבי.

לימודי מסחר בשוק ההון - סמארט טרייד - פלטפורמת המסחר רובין הוד
פלטפורמת המסחר של רובין הוד


זו לא הפעם הראשונה שהחברה עומדת בפני חקירה של הרגולטורים

בשנת 2019, החברה הורתה לשלם 1.25 מיליון דולר קנס על קח שלא הצליחה לספק ללקוחות שלה את המחיר הטוב ביותר לביצוע העסקאות שלהם. החברה לא הודתה או הכחישה אף אחד מהאשמות כנגדה בפשרה אל מול הרגולטור (FINRA).
חוץ מהמקרים הללו, היה גם את מקרה ההתאבדות של בחור בן 20, אשר לא הבין את מצב המאזן שלו בחשבון (שנבע גם ממערכת לא אופטימלית). 
בערבות המקרה, החברה אמרה שהיא תספק יותר חומרי מידע למשקיעים שלה ותשפר את ממשק המערכת שלה בעתיד. 

בנוגע לחקירה המתקיימת, החברה מסרה כי: “אנו שואפים לקיים יחסים בונים ומניבים עם הרגולטורים ולשתף איתם פעולה באופן מלא. אנחנו לא דנים או מתייחסים להתקשרות שלנו עם הרגולטור ברגע זה. אנחנו מכירים באחריות העמוקה שיש לנו ללקוחותינו ושומרים תמיד על הציות לחוק כחלק מהמחויבות שלנו לספק את חווית ההשקעה הטובה ביותר”

אז לסיכום, רובין הון אולי מערכת צעירה וכיפית לסוחרים צעירים, אבל כנראה שהיא צריכה עוד להתבשל בשוק לפני שיכתירו אותה ככלי רציני למשקיעים. בינתיים, סוחרים צעירים ופחות מנוסים נהנים מהמערכת ומגל העליות אשר גורם להם לחשוב שהשקעות ומסחר זה דבר קל שכל אחד יכול להצליח לו והמציאות כמובן היא שלא כך הדבר. רובין הוד כחברה נהנים מההצלחה ולא בדיוק עומדים תחת ההבטחות שלהם לספק מידע מספק למשקיעים על מנת שיבצעו השקעות חכמות יותר, אך נקווה שהדבר ישתנה בהמשך, גם בעזרת הרגולטורים שישימו עליה יותר עין.

סמארט טרייד - לימודי מסחר והשקעות בשוק ההון - קבוצות למידה למסחר בשוק ההון
לפרטים נוספים לחצו על התמונה

לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים ותעשו שיתוף!

סמארט טרייד - טריידינג וויו - Tradingview
לכניסה למערכת הגרפים המתקדמת
שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!