שוק ההון בארה”ב – מה מצפה לנו בחודש אוגוסט?

סמארט בלוג פיננסי - אירועי שוק ההון בארהב חודש אוגוסט - סמארט טרייד

מה מצפה לנו בחודש אוגוסט?  
עונת הדו”חות בעיצומה, עוד תמריצים ואחוזי האבטלה אופפים מעלינו.
תתכוננו לפוסט ממוקד בשפה פשוטה, שייתן לכם את כל הרקע לדברים המרכזיים שהולכים להתרחש בשווקים!

חודש יולי היה חודש חיובי לשווקים. מדד הסנופי עלה בעוד 5% למרות מקרי ההידבקות העולים בשל נגיף הקורונה. אנו מתחילים את חודש אוגוסט באמצע עונת הדו”חות. חלק מהמספרים בדו”חות היו תזכורת לא כל כך נעימה לפגיעה שחוותה הכלכלה השנה וישנם כמה מהלכי מפתח שכדאי לשים לב אליהם וגם כמה מניות מעניינות ששווה לשים עליהן עין.

כלכלה:

נתוני האבטלה החדשים יצאו בשביעי לאוגוסט, אנחנו נזכה לראות איך כוח העבודה מתמודד עם מקרים הולכים וגדלים של הידבקות. בעוד שאחוזי האבטלה ירדו ב2.2% לרמה של 11.1% בחודש יוני, המספרים של חודש יולי כנראה יגלמו יותר סגירות עסקים ופיטורי עובדים. הוושינגטון פוסט דיווח כי 1.3 מיליון אנשים נוספים הגישו בקשות לאבטלה נכון לשישי ליולי, לא צריך להגיד כמה אחוז האבטלה הוא נתון חשוב מבחינה כלכלית.

תמריצים:

לשפיכה של טריליוני דולרים לתוך הכלכלה תמיד יש השפעה משמעותית על השווקים. בעוד שחבילת ההקלות הבאה עדיין נתונה במשא ומתן בין הרפובליקנים והדמוקרטים בבית הלבן, התוצאה יכולה להיות משמעותית ביותר לנתונים הכלכליים בהמשך השנה.

בשביל שלכלכלה תמשיך להיות איזושהי אחיזה, הוצאות הצרכנים צריכות להישאר חזקות, נתון שהמשקיעים ירצו בהחלט לשים עליו עין. למשל, סיבוב נוסף של תמריצי צ’קים לצרכנים ישפיע גם על הוצאות הצרכנים וגם על החסכונות שלהם, הנזקקים יותר יוציאו אותו על מצרכים בעוד שאלו שפחות זקוקים לו כנראה יכניסו אותו לשוק ההון וימשיכו לחסוך ולהעלות את מחירי המניות. עוד פקטור מאוד גדול הוא הטבת האבטלה בגובה 600$ שפגה ב31 ליולי, אם ההטבה הזו לא תחודש היא תשפיע ישירות על הוצאות הצרכנים למצרכים, שירותים ואולי אפילו יכול להשפיע על שיעור אי החזרת ההלוואות וליצור בעיית פירעון לציבור.

עונת הדו”חות:

– אין באמור לחזות או להשפיע על עסקאות כלשהן בחברות הנ”ל –

אנחנו מגיעים לחלק העמוס ביותר של עונת הד”וחות לרבעון השני. החציון הראשון של אוגוסט הולך לכלול דיווחים של חלק מהשמות הגדולים ביותר בארה”ב, חלק מהחברות הללו יתנו לנו מדד טוב לנזק שנגרם בשל סגירת המשקים.

(Disney (DIS:  מדווחת ב 4 לאוגוסט והולכת להראות לנו סימנים של כאב בשל סגירת פארקי השעשועים והנופש שלה.

(Moderna (MRNA):  מדווחת ב 5 לאוגוסט. חברת הפארמה הייתה בכותרות די הרבה לאחרונה ונכנסה לתודעת המשקיעים בשל ניסיון פיתוח חיסון לנגיף הקורונה. המניה של החברה עלתה בסביבות ה 300% בשלב מסוים במהלך השנה וכעת מתקנת כלפי מטה.

(The Wendy’s Company (WEN– מדווחת ב 5 לאוגוסט. חברת המזון המהיר כנראה תראה תוצאות בדומה למקדונלדס שהראתה ירידה משמעותית בהכנסות.

(Penn National Gaming (PENN – מדווחת ב 6 לאוגוסט – מועדי הקזינו של החברה נסגרו בשל המשבר וכנראה שנראה את המספרים הללו בדו”חות שלהם.

(Zillow (ZG  – מדווחת ב 6 לאוגוסט.  החברה תיתן לנו מבט על מצב הנדל”ן בארה”ב ונדע האם יש קיפאון או המשך סגירות חוזים.

(Toyota (TM – מדווחת ב 7 לאוגוסט. זו הייתה שנה טובה למכירות המכוניות. דווקא כאן נתוני הדו”ח פחות מעניינים אותי ואני יותר רוצה לראות מה אומרת ההנהלה בנוגע לציפיות ההמשך. החברה הולכת לבצע כמה שינויים משמעותיים בהמשך הדרך והעדכונים על כך יהיו מעניינים בהחלט.

את יומן הרווחים המלא תוכלו למצוא כאן

התקדמות חיסון נגיף הקורונה:

זה לא משהו שמיוחד מידי לחודש אוגוסט, אך בהחלט יכול להשפיע על הלך הרוח בשווקים.
מקרי ההידבקות ממשיכים לעלות, מה שגורם לאי וודאות לגבי האמצעים שהממשלה תצטרך לנקוט בהם על מנת להילחם בכך כאשר אנחנו מגיעים לסתיו ומניסיון אנחנו עושים הרבה יותר אפצ’י בסתיו מאשר בקיץ. אם מדינות יצטרכו להציב תנאים מגבילים על פעילויות מסוימות, זה יכול להשפיע על הריבאונד של הכלכלה שכולנו ציפינו לראות.

2020 בהחלט הייתה שנה לא משעממת, עם השילוב של דו”חות, דיוני תמריצים, נגיף הקורונה שהבחירות הקרבות, חודש אוגוסט כנראה יהיה תנודתי בדיוק כמו החודשים שבאו לפניו אם לא יותר.

לימודי מסחר והשקעות בשוק ההון - סמארט טרייד - קבוצות לימוד
לפרטים נוספים לחצו על התמונה

 לעוד עדכונים,  מוזמנים להצטרף גם לקבוצת הפייסבוק לקבלת עדכונים אונליין. 

 סמנו את העמוד בלייק, תייגו חברים, ותעשו שיתוף!

סמארט טרייד - טריידינג וויו - Tradingview
לכניסה למערכת הגרפים המתקדמת
שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!