30 טיפים להתנהלות פיננסית חכמה!

רקע 30 טיפים להתנהלות פיננסית חכמה

אז לכבוד יום ההולדת ה-30 שלי, החלטתי לתת לכם מתנה. אז למרות שאני לא חובב של פוסטים כאלה בדרך כלל, קבלו  30 טיפים פיננסיים ממני אליכם!

 

1. קראו את הפוסט הזה עד הסוף, גם אם השתעממתם באמצע!

2. בדקו את החסכונות שלכם – אל תהיו שאננים ותשאירו את המסלולים הכלליים או תלויי הגיל, התאימו את המסלולים בהתאם לגיל שלכם ורמת הסיכון שאתם יכולים לקחת.

3. אל תפדו את החסכונות שלכם אם אתם צריכים כסף – לרוב עדיף לקחת הלוואה בריבית נמוכה על חשבון החסכונות. התשואה עולה על תשלומי הריבית.

4. תשאפו לבנות כמה מקורות הכנסה גם אם הם קטנים משמעותיים מהכנסות העבודה הרגילה. התקופה האחרונה הדגישה את היתרון באפיקי הכנסה מגוונים.

5. במידה ועשיתם את טיפ 4, פתחו קרן השתלמות במעמד עצמאי ותשאפו להפקיד אליה את תקרת ההפקדה השנתית – קרן השתלמות הוא אפיק החיסכון המשתלם ביותר בשוק כרגע.

6. עקבו אחר השווי שלכם. שווי הנכסים הכולל שלכם לעומת התחייבויות וההוצאות יעזור לכם לעשות החלטות שקולות יותר בנוגע להוצאות והלוואות עתידיות שתרצו לקחת.

7. הגדירו מטרות פיננסיות, מספרים ותאריכים. “אני רוצה לחסוך 200 אלף ₪ למטרה XYZ ב3 שנים הקרובות”, הגדרת המטרות תעזור לכם לבנות תכנית מוגדרת להגעה למטרה.

8. אל תחשבו על מה יהיה עוד שנה, תחשבו על מה יהיה כאשר ההכנסות שלהם ירדו משמעותית. תחסכו מספיק כסף שתוכלו להישען עליו ברגעים היותר קשים של החיים.

9. אם אין לכם “נפש פיננסית”, הגדירו חסכונות בהוראות קבע. הכסף ייצא אוטומטית מהחשבונות שלכם ולא ידרוש מכן פעולות נוספות שתעשו או לא תעשו בעתיד.

10. קחו פגישה חד פעמית עם רואה חשבון. (כן גם אם אתם שכירים). במדינה שלנו לא מקבלים שום דבר בחינם. הבינו מה הזכויות שלכם ואיך אתם יכולים לנצל אותן לטובתכם. 

11. פעלו עם תקציב מסודר, יש אינספור תבניות ואפליקציות לבניית תקציב. תקציב מסודר יעזור לכם לצמצם בהוצאות לא רצויות ויעזור לכם לשמור כספים לחיסכון.

12. פעם בשנה (מעבר לבדיקות הדו-חודשיות) תעברו על כל החיובים באשראי שלכם. במהלך השנה אנחנו נרשמים לכל מיני שטויות שאנחנו פשוט שוכחים ומפסיקים להשתמש בהם, הפעולה הזו יכולה לחסוך לכם מאות ואלפי שקלים בשנה.

13. פעם בשנה עברו על הביטוחים שלכם ובדקו האם ניתן לשפר אותם בדרך כלשהי. חברות הביטוח יוצאות מידי שנה בתכניות חדשות היכולות להתאים יותר לצרכים הנוכחיים שלכם.

14. בטלו כפלי ביטוחים. כל מי שיש לו פנסיה לאו דווקא צריך גם ביטוח חיים שלרוב הסוכנים דוחפים לכם, בדקו את המצב הנוכחי שלכם ואת הצורך שלכם בביטוחים אלו.

15. אל תיכנסו למינוס, לקחו הלוואה, מכרו כליה, אל תיכנסו למינוס! הריבית על המינוס יכולה להגיע לפעמים לעד 15%. לקחו הלוואה בריבית נמוכה יותר שתוכלו לעמוד בהחזרים שלה וכסו את המינוס. בנוסף לכך, הדבר יכול לפגוע לכם בדירוג האשראי, היזהרו.

16. אל תסמכו על הלוואה מסעיף 15 כדי להמשיך לשרוד, ההלוואה הזו תחזיק לזמן מוגבל. בנו תקציב מאוזן, צמצמו בהוצאות ונסו להגדיל את ההכנסות שלכם כדי לצאת ממצב של מינוס כרוני.

17. אל תיקחו הלוואת על סמך ההכנסה הנוכחית שלכם, השתמשו במקדם ביטחון על מנת שתוכלו להחזיר את כל התשלומים בזמן כדי שלא תפגעו בדירוג האשראי העתידי שלכם.

18. תקבלו עצות של סוכנים בערבון מוגבל (מאוד). סוכן הוא בעצם איש מקצועי שלו יש אינטרס כלפי גוף אחד או כמה גופים ולכן יכול להיות שהוא מייעץ לכם לעשות צעד שכלכלי בשבילו ולא בשבילכם. סוכן יכול לעשות הכל למענכם בתום לב, אך בהגדרה הוא מגיע ממקום של אינטרס.

19. ככל שאתם יותר צעירים, תשאפו להשקיע באפיקים בסיכון גבוה יותר, סטטיסטית הם מחזירים תשואה גבוהה יותר. כשאתם צעירים אין לכם בעיה לספוג הפסדים ולהשאיר את הכספים קדימה כדי שיצברו חזרה את הרווחים ויותר.

20. ככל שאתם מתבגרים תשאפו לצמצם סיכון באפיקי החיסכון שלכם אלא אם כן המצב הפיננסי שלכם מרשה לכם להישאר בסיכון גבוה (אהלן הייטקיסטים מעצבנים). אתם לא רוצים למצוא את עצמכם לקראת פרישה עם נפילה של 30% בחסכונות שלכם בגלל משבר בשוק. 

21. אל תנסו לקלוע בהשקעות שלכם. השקיעו בשוק ההון במדדים רחבים ובנדל”ן (אם זה הקטע שלכם..) פזרו את ההשקעות שלכם על כמה נכסים קטנים יותר.

22. אל תקשיבו לכל מה שאתם קוראים ברשת, מספר העצות הטובות שקיימות בשוק מתגמד עשרות מונים אל מול העצות הרעות ואנשים שאין לה בעיה לתת עצה גרועה בביטחון מוחלט.

23. ב90% מהמקרים ביטוח מנהלים זה מוצר גרוע, אל תתפתו להשקיע בו במיוחד אם אתם משקיעים בו כיום, פנסיה וקופות גמל אלו אפיקים עדיפים.

24. בצעו סקר שוק לפני בחירת שירות או מוצר. כמות הפעמים שאנחנו משלמים פי כמה על מוצרים ושירותים נחותים בשל עצלנות לבדוק את השוק היא אדירה. 

25. תשאפו לחסוך לפחות 20% מהכנסות נטו שלכם, תודו לי כשתגיעו לפנסיה.

26. במידה ואין לכם מטרות בטווח הקצר לחסכונות שלכם, הימנעו מהשקעה בפק”מים ומק”מים, הם לא מספקים תשואה מספקת לעיתים אף בסביבת ריבית גבוהה.

27. תבדקו את עמלות הבנק וכרטיסי האשראי שלכם, למרות שהחיסכון בין גוף לגוף נראה קטן, שם נובעות רוב הפעולות שלנו והחיסכון הקטן יכול להיצבר למאות שקלים בשנה.

28. אל תהיו נחמדים. פחות חברים = פחות הוצאות על חתונות ואירועים (הייתי חייב להכניס בדיחה אחת)

29. היכנסו לקבוצה הכי גדולה לפיננסים בפייסבוק כדי ללמוד איך כסף עובד ולקחת שליטה על המצב הכספי והחסכונות שלכם –                    # נינג’ה פיננסית – ללמוד איך כסף עובד

30. פרגנו לי בקבוצה ובדף הפייסבוק לכבוד היומולדת – מבטיח לכם שתרוויחו 😉
       # סמארט טרייד- ללמוד לסחור בדרך הנכונה

 
שתפו עם חבריכם!

הרישום לקבוצות ההכשרה לחודשים אוגוסט-ספטמבר החל!

קבוצות הכשרה קטנות ומקצועיות למסחר בשוק ההון

תכנית הלימודים המתקדמת והמקיפה ביותר בשוק

עצמאות פיננסית לא מגיעה מעבודה בלבד, עצמאות פיננסית מגיעה
 מריבוי מקורות הכנסה! 

אין דבר חשוב יותר מיצירת אפיקי הכנסה נוספים אשר יתרמו לנו להגיע לעצמאות פיננסית במהירות המקסימלית. 

בואו ללמוד איתי מסחר עצמאי בשוק ההון, תהפכו לסוחרים מצליחים
 וביחד ניצור עתיד פיננסי טוב יותר!

התחל את הצ'אט
1
שלחו לי הודעה בוואטסאפ!
רוציo עוד מידע על השירותים שלי? בואו לדבר איתי בוואטסאפ!